ZA SVAČIJI UKUS I DUŠU: Zanimljiv prateći program filmskog festivala u Vrnjačkoj Banji
OSIM u projekcijama filmova domaće kinematografije u glavnom takmičarskom programu, posetioci tradicionalnog, 45. po redu Festivala filmskog scenarija (FFS) u Vrnjačkoj Banji u prilici su da svakodnevno uživaju i u veoma zanimljivom pratećem sadržaju.
Foto: M.Crnoglavac (FFS)
Tako je na Trgu kulture u centru prestonice srpskog kontinentalnog turizma, prve festivalske večeri poznata glumica Mina Lazarević održala koncert filmske muzike, potom je druge večeri publika mogla da uživa u kabareu „Cimet i vanila“, a u nedelju uveče i u muzičko-poetskom kabareu „Da, to su bili dani“ u kojem na gitarama nastupaju prvaci drame Narodnog pozorišta Nebojša Dugalić i Boris Pingović u pratnji muzičara Voje Savića i Nine Ćosić.
- Lepo je i što mi koji nismo uspeli da se domognemo ulaznica za projekcije filmova u amfiteatru, možemo da uživamo u kvalitetnom, besplatnom programu. Večerašnji kabare sa Nebojšom Dugalićem baš nam je razgalio dušu i podigao raspoloženje – komentariše jedna starija gošća Vrnjačke Banje dok u društvu svoje unuke pomno prati kabare na Trgu kulture.
U okviru pratećih programa 45. FFS do sada je promovisana i digitalna Kuća scenarija u ovdašnjoj biblioteci „Dr Dušan Radić“ gde je održan i simpozijum „Na Karlovem mostje ruzmarinka rostje, njigdo je tam ne zaliva“ o dokumentarnom opusu takozvane Češke škole filma, kao i nekoliko promocija knjiga.
Uz izložbu plakata „Trgovi jednog vremena“ Filmskog centra Srbije, u hotelu „Fontana“ održana je i radionica za najmlađe ljubitelje sedme umetnosti - „Kako se gleda film – mala škola bontona“.
Preporučujemo
JAVNO O AEROZAGAĐENjU: Čačani pripremili dvogodišnji program kontrole kvaliteta vazduha
10. 02. 2026. u 18:16
POZIV HUMANIM VRANjANCIMA: U četvrtak akcija dobrovoljnog davanja krvi
10. 02. 2026. u 14:35
OD BEOGRADA DO MORA ZA SAMO ČETIRI SATA: Ovako će izgledati novi auto-put do Crne Gore (VIDEO)
SAOBRAĆAJNICA je projektovana sa po dve trake i jednom zaustavnom trakom u svakom smeru, uz predviđenu brzinu od 100 do 120 kilometara na čas.
10. 02. 2026. u 09:21
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.
09. 02. 2026. u 11:13
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)