PRVI „MEMORIJAL VERA NIKOLIĆ“: Atletski stadion za nacionalna i svetska takmičenja u Ćupriji biće otvoren 28. avgusta
ATLETSKI stadion za nacionalna i svetska takmičenja u Ćupriji, koji nosi ime legendarnog atletskog trenera Aleksandra Ace Petrovića, svečano će biti otvoren 28. avgusta.

Foto: SO Ćuprija
Na njemu će biti održan i prvi atletski miting „Memorijal Vera Nikolić“, posvećen nedavno preminuloj najuspešnijoj srpskoj i jugoslovenskoj atletičarki Veri Nikolić.
Stadion ima osam traka na poliuretanskoj stazi, podlozi za sve vremenske uslove, od specijalnog crvenog poliuretana na asfaltu, otpornog na habanje, temperaturne oscilacije, sprinterice i UV zračenja.
Izgradnju stadiona, koji je koštao preko 135 miliona dinara, finansirala je opština Ćuprija. On je deo Atletskog kompleksa Srbije sa dvoranom vrednom 500.000.000 dinara i biće baza za pripreme svetskih atletičara 2022. godine, kada je Srbija domaćin Svetskog prvenstva u atletici. Dvoranu će finansirati Vlada Srbije i Atletski savez Srbije.
Preporučujemo

KNjIŽEVNI KONKURS „MATIĆEV ŠAL“: Rok za konkurisanje mladih pesnika ističe 31. avgusta
21. 08. 2021. u 16:14

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (0)