PČELARSTVO I LEKOVITO BILJE: Ministar Nedimović sutra u Vranju na dva sajma
U VRANjU će sutra biti održani četvrti Pčelarski sajam jugoistočnog Balkana i drugi Međunarodni sajam lekovitog, začinskog, ukrasnog bilja i pčelinjih proizvoda.

Foto: Novosti
Na prostoru Sportsko–rekreativnog centra od 7 do 19 sati svojim proizvodima predstaviće se ukupno 97 izlagača. Svečano otvaranje ove sajamske manifestacije predviđeno je u 10.30 časova.
Učesnicima će se obratiti Nebojša Stanojević, predsednik Udruženja za lekovito bilje "dr Jovan Tucakov'' iz Sokobanje, dr med. Rodoljub Živadinović, predsednik SPOS–a, gradonačelnik Vranja dr Slobodan Milenković, a manifestaciju će otvoriti potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Branislav Nedimović.
Svečanom otvaranju prethodiće potpisivanje ugovora između Grada Vranja, Regionalne razvojne agencije Pčinjskog okruga i Fondacije Ana i Vlade Divac, o formiranju Fonda za podršku razvoju malih poljoprivrednih gazdinstava na području Grada Vranja.
Programom sajma predviđeno je da u toku dana bude održano nekoliko stručnih predavanja koja se odnose kako na prikupljanje i plasman meda i pčelinjih proizvoda, tako i na gajenje lekovitog i medonosnog bilja. Organizatori ove sajamske manifestacije su Grad Vranje i Savez pčelarskih organizacija Srbije.
BONUS VIDEO:
Srpska fabrika vakcina
Preporučujemo

ČETVRTI PČELARSKI SAJAM U VRANjU: Očekuje se dolazak velikog broja gostiju
30. 08. 2021. u 13:56

SVETSKI FESTIVAL DEČJEG ANIMIRANOG FILMA: Manifestacija u Vranju od 13. septembra
09. 09. 2021. u 19:07

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

OGLASILA SE BILjA NAKON RASTANKA OD ACE ILIĆA: "Videću kako vreme prolazi..."
IAKO rastavljeni, Bilja i Aca imaju veliki razlog za slavlje.
01. 10. 2025. u 12:20
Komentari (0)