JUČE 100 PREGLEDA I 35 POZITIVNIH: U kovid ambulanti u Paraćinu maksimalan broj pregleda u ovom korona naletu
PREMA jutrošnjim podacima Doma zdravlja u Paraćinu, proteklog dana tačno sto pacijenata javilo se kovid ambulanti te zdravstvene ustanove, od kojih je 45 došlo prvi put sa simptomima respiratorne infekcije.

Foto: Z. Rašić
Od 85 antigenski testiranih, 35 nalaza je bilo pozitivno na virus korona, dok se rezultati dvadeset ranije urađenih PCR testova tek očekuju.
Kovid ambulanta radi od 7 do 22 sata, a broj pacijenata povećava se iz dana u dan, kao i broj testiranih. Brojka od sto pregleda odnosi se na odrasle pacijente, dok se deca sa respiratornim simptomima javljaju dečjem dispanzeru, ali se sva kovid testiranja obavljaju na jednom mestu, tako da u ukupan broj pozitivnih ulaze i rezultati testirane dece.
BONUS VIDEO:
NAŠI HEROJI: Intervju sa doktorkom iz kovid ambulante
Preporučujemo

KORONA NE JENjAVA: U Zlatiborskom okrugu još 365 lica zaraženo koronom
09. 09. 2021. u 13:38

RASTE BROJ NOVOZARAŽENIH: Epidemiološka situacija u Kikindi sve nepovoljnija
09. 09. 2021. u 13:13

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

NI LAUŠ NIJE PRIMETIO DO KRAJA SNIMANjA: Najluđa greška iz "Boja na Kosovu"
LAUŠEVIĆ je o snimanju filma "Boj na Kosovu" pisao u knjizi "Godina prođe, dan nikad".
28. 04. 2025. u 10:32
Komentari (0)