NOVI VRTIĆ ZA DAN OPŠTINE: Mali Zvornik dobi novi prostor za boravak najmlađih (FOTO)
POVODOM Dana opštine Mali Zvornik svečano je predato u upotrebu upravo završeno zdanje vrtića za 50 mališana iz ovog kraja Srbije, na granici sa RS i BiH ,koje će biti u sastavu DU „Crvenkapa“.
Foto: V. Mitrić
Najviše para za izgradnju vrtića, kako je rekao Zorav Jevtić, predsednik opštine Mali Zvornik, dala je švajcarska vlada, koja je, za razne poslove, Malozvorničane nagradila sa 400 hiljada franaka. Samo za vrtić od tih para dali su 20 miliona dinara, dok je lokalna samouporava izdvojila više od tri miliona dinara, lokaciju za zgrade, dozvole saglasnosti, opremanje prostora i okoline.
Otvaranju su prisustvovali Nenad Popović, ministar u Vladi Srbije, švajcarski ambasador u Srbiji Utrs Šmida i druge zvanice.
Inače na svečanoj sednici lokalnog parlamenta, kojom je predsedavao predsednik Radovan Tadić, uručen je ugovor o finansiranju rada Centra za inovacije u 2021. godini koji je opština Mali Zvornik potpisala sa kabinetom ministra za inovacije i tehnološki razvoj. Dodeljene su i povelje, plakete i priznanja zaslužnima za razvoj ove opštine kraj Drine, a folklorni ansambl i grupa pevača „17. septembar“ izveli su prigodan program.
Preporučujemo
JEDNO DETE ZARAŽENO, CELA GRUPA IDE U IZOLACIJU: Koja sve korona pravila važe u vrtićima
14. 09. 2021. u 21:58
„PALO“ 1200 BOKSOVA CIGARETA: Robu skrivao u krovu vozila (FOTO)
13. 09. 2021. u 20:00
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)