STIŽE “CVET SRPSKE PAMETI”: VELIKO MATEMATIČKO SABOROVANJE U BANJI KOVILJAČI
- MATEMATIČKI fakultet Univerziteta u Beogradu i Matematički institut Srpske akademije nauka, u saradnji sa drugim visokoškolskim, naučnoistraživačkim i drugim institucijama, organizuju 48. Međunarodni simpozijum o operacionim istraživanjima SYM-OP-IS 2021 - kaže za “Novosti” profesor dr Zorica Stanimirović sa Matematičkog fakulteta, predsednica Organizacionog odbora simpozijum i članica njegovog Programskog saveta.
FOTO: V.Mitrić
Simpozijum će biti održan od 20. do 23. septembra 2021. u hotelu Rojal Spa u Banji Koviljači.
-Prvi SYM-OP-IS održan je 1974. i od tada do danas neguje se tradicija okupljanja istraživača, predstavnika privrede i stručnjaka iz oblasti operacionih istraživanja - priča ova ugledna profesorka, rođena u lozničkom kraju, gde je, pre tri godine ponela i najviše lokalno priznanje - Povelju grada.
- Ciljevi Simpozijuma su razmena naučnih i stručnih informacija, iskustava i izlaganje novih rezultata u razvoju i primeni metoda, modela i tehnika operacionih istraživanja. Svake godine, SYM-OP-IS okupi veliki broj naučnika i stručnjaka koji se bave promenama operacionih istraživanja u raznim oblastima, kao što su finansije i bankarstvo, transport, telekomunikacije, logistika, teorija igara, upravljanje proizvodnjom, upravljanje rizicima.
Ove godine, organizatori SYM-OP-IS-a su Matematički fakultet Univerziteta u Beogradu i Matematički institut SANU,u saradnji sa brojnim naučnoistraživačkim i drugim institucijama i udruženjima (Fakultet organizacionih nauka, Vojska Srbije, Ministarstvo odbrane, Saobraćajni fakultet, Institut Mihailo Pupin, Ekonomski fakultet, Rudarsko-geološki fakultet, Ministarstvo prosvete nauke i tehnološkog razvoja).
Simpozijum se sastoji od plenarnih predavanja i brojnih sekcija kroz
Nije bez razloga ovaj veliki skup,umnih glava našeg roda baš u Vukovom kraju i kraju velikog srpskog matematičara dr Milorada Bertolinija,jer grad Loznica, na čelu sa gradonačelnikom Vidojem Petrovićem, je poznat po tome što posebnu pažnju poklanja obrazovanju i podržava naučnoistraživačke aktivnosti.
-Gradu Loznica je velika čast što je za ovako važan skup cveta srpskog znanja, obrazovanja, nauke i pameti odabran naš kraj, koji će to, kao i uvek, znati da ceni - kaže Petrović.
-Ponosni smo i na našu profesorku Zoricu Stanimirović, ali i na sve njene kolege, iz svih krajeva Srbije, koji su maksimalno posvećeni nauci, obrazovanju novih generacija, ali i sveukupnom progresu društva kroz svoj predan naučni rad.
Na skupu kom će predsedavati profesor dr Zorica Stanimirović, uvodnu reč će imati profesor Programskog odbora, profesor dr Milan Dražić, zatim dekan MF profesor Zoran Rakić, dr Đorđe Baralić, pomoćnik direktora MI SANU, gradonačelnik Loznice Vidoje Petrović, Vladan Krasavac, načelnik Mačvanskog okruga, dr Željko Jović,viceguverner NBS, kao i dobitnici povelje simpozijuma profesori Nenad Mladenović i Dragan Urošević.
BONUS VIDEO:
Kraljeva česma: Mesto u Lisičjem potoku zaboravljeno od javnosti čeka onovu i uređenje
Preporučujemo
KAMENjE NA DNU KORITA: Nivo kod Loznice i Banje Koviljače skoro nije bio niži
13. 09. 2021. u 19:16
POLOŽEN KAMEN TEMELjAC ZA NOVI VRTIĆ: Ružić poručio da je Loznica primer dobre prakse
14. 09. 2021. u 22:35
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)