NOVI CEVOVOD, VIŠE VODE: Izgradnja dovodnika pitke vode za žitelje Begeča
ZBOG radova na izgradnji dovodnika za Begeč, sa kojima je nedavno krenulo JKP „Vodovod i kanalizacija“, stanovnici Veternika i Futoga povremeno će ostajati bez vode i to isključivo u situacijama kada se budu radili šahtovi.
Foto Ž. Knežević
To ističu u javnom preduzeću i naglašavaju da do prekida eventualno može doći i ukoliko se tokom radova dese havarije koje je teško predvideti.
- Vrednost radova na povezivanju naselja Begeč sa vodovodnim sistemom Novog Sada iznosi 115 miliona dinara, izvođač je novosadski DOO Bulevar kompani, dok je rok za završetak radova, šest meseci. U pitanju je izgradnja dovodnika ukupne dužine 3,5 kilometra a tim projektom je predviđeno da se azbest- cementni cevovod ukine i umesto njega postave čelične cevi prečnika 400 milimetara. Sadašnji azbest-cementni cevovodi su vremešni, podložni havarijama i male su propusne moći. Izgradnjom novog duktilnog cevovoda prema Veterniku i Futogu, kao i Begeču, značajno će se povećati količina dopremljene pitke vode za ta naselja – kažu u JKP „Vodovod i kanalizacija“ i ističu da će takođe prekontrolisati sve postojeće priključke, što će značajno smanjiti broj nelegalnih priključenja na vodovodnu mrežu i time doprineti urednijem vodosnabdevanju u budućnosti.
BONUS VIDEO - Raščišćavanje stabala koja mogu da ugroze dalekovode
Preporučujemo
CELO NASELjE BEZ VODE: Radovi novosadskog JKP "Vodovod i kanalizacija"
27. 09. 2021. u 15:26
UGROŽENIMA HRANA I OGREV: Crveni krst Novog Sada prima zahteve za pomoć
27. 09. 2021. u 11:19
PRE MASAKRA U ŠKOLI UBIO MAJKU, BRATA I SESTRU: Novi detalji jezivog zločina u Kanadi
ZAMENIK komesara Kraljevske kanadske konjice (RCMP) za Britansku Kolumbiju Dvejn Mekdonald izjavio je da je do pucnjave u srednjoj školi u Tambler Ridžu, u kojoj je prema poslednjim podacima, poginulo 10 osoba, došlo u utorak oko 13.20 po lokalnom vremenu i da je policija po dolasku zatekla osumnjičenog mrtvog u školi.
12. 02. 2026. u 07:29
VAKCINA PROTIV RAKA STIŽE U SRBIJU: Dobijamo je odmah posle Rusa, evo kada će je primiti naši pacijenti
MINISTAR bez portfelja zadužen za oblast međunarodne ekonomske saradnje Nenad Popović izjavio je danas da će u maju prvi pacijenti u Rusiji primiti vakcinu protiv raka, a da će pacijenti iz Srbije biti prvi koji će odmah posle ruskih, krajem godine, primiti tu vakcinu.
12. 02. 2026. u 09:41
JK PRIZNALA: "Sa njim sam izgubila nevinost - prvi put sa Nemanjom bio je grozan, užasan"
"IMALA sam 18 godina. Bilo je grozno iskustvo. Pomislila sam: "Kako nekome ovo može da se dogodi?" Bilo je užasno."
10. 02. 2026. u 07:32
Komentari (0)