TRICIKLI ZA ROME: U Vršcu podeljeno 10 vozila za sakupljanje sekundarnih sirovina
ROMIMA iz Vršca, koji se bave sakupljanjem sekundarnih sirovina, uručeno je deset električnih tricikala, kako bi njihov rad bio unapređen, a ujedno i podignut nivo zaštite životne sredine.

Foto: Grad Vršac
Ova donacija deo je projekta „Socijalna inkluzija Roma u Vršcu“, koji lokalna samouprava realizuje od 2019. godine, zajedno sa Nemačkom organizacijom za međunarodnu saradnju GIZ i Stalnom konferencijom gradova i opština.
Uz to, deo projekta bila je i obuka 85 pripadnika ove nacionalne manjine za zanimanja iz oblasti zaštite životne sredine, preduzetništva, metalskih zanata i za gerontodomaćice. Po završetku obuke, svima su uručeni sertifikati, koji bi trebalo da im omoguće da lakše dođu do zaposlenja.
Projekat je vredan blizu 174.000 evra. Većinski je finansiran od strane EU, dok je deset odsto od te sume obezbedila lokalna samouprava.
Preporučujemo

SAMO HITNE OPERACIJE: Nepovoljna epidemiološka slika u Vršcu izmenila rad Opšte bolnice
28. 09. 2021. u 15:07

KOBNA SAMOOBUKA MOTOCIKLISTA: Agencija za bezbednost saobraćaja održala trening u Vršcu
23. 09. 2021. u 22:53

OD VRŠCA DO GUDURICE PO KIŠI: Svetski dan bez automobila obeležilo 150 biciklista
22. 09. 2021. u 19:39

ŠOJGU UPOZORAVA: Taj potez bi mogao dovesti do trećeg svetskog rata
SEKRETAR Saveta bezbednosti Rusije Sergej Šojgu upozorio je da bi uvođenje mirovnjaka na istorijske teritorije Rusije moglo dovesti do trećeg svetskog rata.
24. 04. 2025. u 19:46

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

TRAMP ZASPAO I ZAHRKAO NA SAHRANI PAPE? U njega je ušao duh "Uspavanog Džoa" ili to baš i nije tako?
"USPAVANI Donald" na delu ili baš i ne?
27. 04. 2025. u 14:11
Komentari (0)