CVEĆE ZA NOVO PROLEĆE: Radnici JKP "Gradsko zelenilo" pripremaju nove ukrase
RADNICI JKP „Gradsko zelenilo“ počeli su sa pripremom zemljišta na lokacijama u centru grada, u parkovima, na Staničnom trgu, na Petrovaradinskoj tvrđavi, kod Varadinskog mosta kao i na okretnicama, za novu sadnju cveća koje će, po projektima pejzažnih arhitekata tog preduzeća, krasiti lice grada.
Foto: Zelenilo
Iz njihovog Rasadnika u gradske rundele uskoro će biti posađeno više od 70.000 dvogodišnjeg i 55.000 lukovičastog cveća.
- Kao i uvek, cvetne površine smo kreirali birajući omiljeni prolećni dezen svih Novosađana i gostiju koji posećuju naš grad – kaže Jelena Prica iz „Gradskog zelenila“ - Uz uobičajene sezonske radove kao što su košenje, orezivanje, okopavanje, plevljenje, zalivanje, podizanje krošnji drveća, uklanjanje suvih grana i suvog drveća, mere hemijske zaštite zelenila... radnici zelenila ovih dana vade jednogodišnje cveće koje je letos ukrašavalo gradske cvetnjake i pipremaju se za jesenju sadnju.
BONUS VIDEO:
Nestašica meda u Srbiji povećava cenu
Sada je definitivno puklo savezništvo SAD i Ukrajine: Zelenski uradio nešto nezamislivo
UKRAJINSKO rukovodstvo, nakon više od godinu dana napora da održi stabilne odnose sa administracijom predsednika SAD Donalda Trampa, javno je priznalo krah dosadašnjeg partnerstva.
20. 04. 2026. u 20:41
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Neće više nastupati: Zdravko Čolić odbio koncerte, ovo je razlog
KAO razlog Zdravko Čolić je naveo umor, ali i unapred dogovorene porodične obaveze.
21. 04. 2026. u 10:37
Komentari (0)