ČUĆE SE GRAJA I NA SELU: Uz podršku države, četiri porodice se nedavno skućile u banatskim varošicama
ČETIRI kuće u Melencima, Belom Blatu, Banatskom Despotovcu i Lazarevu, biće nova adresa porodica koje žele da žive na selu u Banatu.

Nova adresa Milana Miškovića, Foto Grad Zrenjanin
U okviruPrograma dodele bespovratnih sredstava za kupovinu seoskih kuća sa okućnicom Ministarstva za brigu o selu, prethodno je kupljeno osam kuća u Perlezu, Belom Blatu, Elemiru i Aradcu.
Ministar Milan Krkobabić,tokom nedavne posete porodici Milana Miškovića u Perlezu koji je novi dom dobio zahvaljujući ovom programu, istakao je ogromno interesovanje za kupovinu kuća na selu u svim delovima Srbije i nameru Vlade Srbije da naredne godine izdvoji još više sredstava.
Miškovići su zahvaljujući bespovratnim sredstvima države kupili kuću sa okućnicom, samo dva kilometra udaljenu od roditeljske kuće i na svojih 15 hektara zemlje nastaviće da se bave poljoprivredom i ratarstvom.
- Kao da sanjam, imam svoju kuću i sa svojom verenicom moći ću da zasnujem porodicu i sa ocem, kao i do sada, nastavim da obrađujem zemlju - kaže Milan Mišković.

Miškovići sa gradonačelnikom i ministrom, Foto Grad Zrenjanin
On kaže da je sa dobijenih 1,2 miliona dinara kupio kuću od 85 kvadrata, pomoćnim objektima i osam ari placa.
-Zrenjanin ima 22 naseljena mesta i bitno je da oživimo selo - kaže gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura. - Do pre samo nekoliko godina, Perlez nije bio preterano atraktivan za život, a sada je, imajući u vidu investicije koje dolaze i autoput u blizini, živnuo i znatno je veće interesovanje za kupovinu kuća.
Uredbom Vlade Srbije ove godine, za oživljavanje života na selu, predviđeno je 500 miliona dinara, a po jednoj kući maksimalno je moguće opredeliti 1,2 miliona dinara.
Bespovratna pomoć
PROGRAMOM je predviđena dodela bespovratnih sredstava mladim bračnim i vanbračnim parovima, samohranim roditeljima i mladim poljoprivrednicima do 45 godina života za kupovinu seoske kuće sa okućnicom, širom Srbije.

ODAVDE JE IZAŠLA GRUPA LjUDI I ZAPUCALA: Detalji užasa u Višnjičkoj banji, žena ubijena, više ranjenih (VIDEO)
U LOKALU u Višnjičkoj banji u Beogradu ubijena je jedna žena, a ranjeno još nekoliko osoba, među kojima je i njen muž kome se lekari bore za život.
30. 09. 2025. u 16:33

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)