"SISTEM 2021": Održana vežba u Banatskom Dvoru i Elemiru (FOTO)
OPERATIVNO-TAKTIČKA vežba zaštite i spasavanja „Sistem 2021“ održana je na više od 50 lokacija i sa preko 8 hiljada učesnika, a među 24 grada bio je i Zrenjanin, koji je u organizaciji Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije - Odeljenja za vanredne situacije u Zrenjaninu, vežbu realizovao na dve lokacije, u pogonu NIS PITNIG u Elemiru i podzemnom skladištu gasa u Banatskom Dvoru.
foto: Grad Zrenjanin
U Elemiru je izvedeno gašenje požara na rezervoarima unutar pogona NIS, u kojima se nalazi oko 240 kubika propana, dok je na sličan način sprovedena i vežba u skladištu gasa u Banatskom Dvoru, selu u opštini Žitište, a nakon neposrednog gašenja požara u kojem su učestvovali pripadnici Vatrogasno-spasilačkog bataljona Zrenjanin, industrijske vatrogasne jedinice pogona NIS i dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Elemira, Melenaca i Aradca, organizovan je prevoz i zbrinjavanje povređenih u privremenom objektu Crvenog krsta.
Gradonačelnik Zrenjanina i komandant Gradskog štaba za vanredne situacije Simo Salapura, ocenjujući vežbu veoma uspešnom, čestitao je svim učesnicima na sjajno obavljenom zadatku.
- Na teritoriji grada imamo 7 objekata prve i 157 objekata druge kategorije ugroženosti od požara, a Elemir i Banatski Dvor, zbog naftnih i gasnih postrojenja, su područja visokog rizika kada je reč o tehničko-tehnološkim nesrećama i požarima - naglasio je Salapura.
Preporučujemo
UJEDI OD 26.8 MILIONA: Bilans problema zbog napada napuštenih pasa u Valjevu
13. 02. 2026. u 20:00
PONOVO POSETE PACIJENTIMA: U Opštoj bolnici u Kikindi ukinuta zabrana
13. 02. 2026. u 17:30
PUTIN PISAO VUČIĆU: Poželeo mu zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić primio je danas čestitku predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina povodom Dana državnosti Republike Srbije, u kojoj mu je ruski lider poželeo zdravlje i uspehe, a građanima Srbije sreću i prosperitet, saopštila je danas Služba za saradnju sa medijima predsednika Republike.
13. 02. 2026. u 12:40
STRADALI MLADIĆ SIN POZNATOG MUZIČARA: Novi detalji nesreće u Sarajevu
ERDOAN Morankić (23), koji je stradao u tramvajskoj nesreći u Sarajevu, sin je poznatog muzičara iz Brčkog Armana Morankića, piše portal sarajevskog Avaza.
13. 02. 2026. u 12:05
HTELA DA OPROSTI PRELjUBU? Šta se stvarno desilo između Ane i Bastija
ŠTA se stvarno desilo između Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera?
13. 02. 2026. u 07:51
Komentari (0)