KABARE IZ KRUŠEVCA U TRSTENIKU: Dva mlada glumca pred publikom 18. novembra
PREDSTAVA Kurševačkog pozorišta, kabare „Čekaj,bre“ pred publikom u Centru za kulturu u Trsteniku biće prikazana 18. novembra od 20 sati.
Foto: Kruševačko pozorište
Reč je o sedam komičnih i tragičnih celina, koje predstavljaju različite situacije u kojima se mladi glumci nalaze po završetku školovanja i predstava urpavo govori o njihovim razgovorima za posao, filmskim kastinzima, sastancima sa ljudima koji mogu da utiču na njihovu budućnos.
Ova komedija,u kojoj igraju Momčilo Radosavljević i Nenad Stanojević, predstavlja i svojevsrsnu kritiku društva i podstiče na razmišljanje o temi koliko se mladima, zaista, pružaju prilike za posao po završetku školovanja.Kabare je režirao Branislav Nedić, a ujedno je i dramatizovao tekst,delo dva mlada glumca koji se zajednički potpisuju „kombinacijom“ svojih imena i prezimena pa je tako autor teksta „Momčilo Stanojević“.
Iza projekta dva glumca,koji su iz Smedereva i Trstenika, stali su i iskusni autori Kruševačkog pozorišta: koreograf Viktorija Popović, kompozitor Aleksandar Grujić i "glas iz ofa" - glumac Dejan Tončić.
Nakon što je ova predstava premijerno izvedena sredinom maja 2017.godine, kraj iste godine glumice Jelena Vukićević i Marina Pantin izvele su svoju,“žensku“ verziju komada pod imenom „Kabare,ajde bre“.
BONUS VIDEO: BONUS VIDEO: KAKO PROVERITI RADNI STAŽ: Jelica Timotijević iz PIO fonda u novoj epizodi Ft1P
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
IRAN POSLAO JAVNU PORUKU SRBIJI: "Vi i mi smo simbol otpora i prkosa - ostaćemo jaki i ujedinjeni"
"OD BEOGRADA do Teherana, vidljiv je isti obrazac nasilja i nepoštovanja međunarodnog prava i ljudskih života."
25. 03. 2026. u 20:54
Komentari (0)