POTRESNO SVEDOČENJE RATNIH SUKOBA: Izložba „Deca u Velikom ratu 1914—1918. godine“ u Muzeju u Zrenjaninu
IZLOŽBA „Deca u Velikom ratu 1914—1918. godine“, koja je realizovana 2015. godine na inicijativu Udruženja ratnih dobrovoljaca 1912—1918, njihovih potomaka i poštovalaca iz Beograda, čiji su autori Nada Petrović, Predrag Pavlović i Vidoje Golubović, otvorena je u salonu Muzeja u Zrenjaninu, povodom proslave oslobođenja grada u Prvom svetskom ratu.
Foto: Grad Zrenjanin
Postavka, koja će biti dostupna javnosti do 25. novembra, kako ističe Vladislava Ignjatov, viši kustos zrenjaninskog Muzeja, predstavlja potresno svedočanstvo ratnih sukoba, u kojima niko, pa ni deca, nisu bila pošteđena.
BONUS VIDEO: GDE JE SRPSKO BLAGO: Kakva je sudbina hiljada rukopisa, relikvija, ikona, umetničkih dela...
Preporučujemo
OBAVEŠTENjE ZA GRAĐANE ČAČKA: Demineri opet u "Slobodi", tokom dana moguće eksplozije
19. 11. 2021. u 08:15
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)