EPIDEMIJA U POŽAREVCU: Preminula dva pacijenta, na lečenju njih 100

U KOVID bolnici u Požarevcu u četvrtak su preminula dva pacijenta - žena iz Požarevca stara 69, i muškarac iz Malog Crnića star 86 godina.

ЕПИДЕМИЈА У ПОЖАРЕВЦУ: Преминула два пацијента, на лечењу њих 100

D.N.

U ovoj bolnici na lečenju je trenutno 100 pacijenata, od kojih je većina, njih 77, nevakcinisana. Starosna struktura hospitalizovanih je mešovita, najviše je starijih, ali ima i pacijenata mlađe dobi.

Njihovo stanje je, uglavnom, teško i veoma teško, sa obostranim upalama pluća. Oko 70 odsto njih nalazi se na terapiji kisonikom, na respiratoru nema nijednog pacijenta.

- I dalje apelujemo na sve građane da se vakcinišu, jer su vakcine delotvorne u sprečavanju težih kliničkih slika i smrtnih ishoda. Takođe, apelujemo da se građani uzdržavaju okupljanja u zatvorenom prostoru jer se to u praksi pokazalo kao najveći način zaražavanja, kao i da poštuju ostale mere zaštite – izjavio je Danko Nikolić, direktor Opšte bolnice.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara