DA BUDE PRE BUJICA: Rekonstrukcija staroplaninskog mosta u Rsovcima
U STAROPLANINSKOM selu Rsovci, na nekih 24 kilometra od Pirota, privodi se kraju rekonstrukcija, tačnije obnavljanje središnjeg stuba na mostu koji preko Visočice vodi do čuvene pećinske crkve Svetih Petra i Pavla.
Foto: GU
Most je teško oštećen prilikom bujičnih poplava pre gotovo godinu dana, međutim, uskoro će biti potpuno bezbedan za prelazak onih koji se upute u crkvu poznatu po zidnoj fresci Ćelavog Isusa.
Gradska uprava u Pirotu je za rekonstrukciju mosta obezbedila oko četiri miliona dinara.
Preporučujemo
PREMINULE DVE OSOBE, 25 POZITIVNIH: Epidemiološla situacija na području Pirotskog okruga
08. 12. 2021. u 17:24
"DAJTE GA NA RTS!" Srbija oduševljena TV komentatorom iz Pirota (VIDEO)
07. 12. 2021. u 16:58
DA NIJE KORONE BILO BI KRCATO: U Pirotu održana Revija malih pozorišnih formi
07. 12. 2021. u 13:40
"TEK ĆETE VIDETI NA VIDOVDAN ŠTA IMAMO DA POKAŽEMO" Vučić: Samo su nam jednu raketu videli, pola sveta okrenuše naopačke
PREDSEDNIK Republike Srbije Aleksandar Vučić tokom posete Kuli istakao je da će na Vidovdan vojska pokazati novo naoružanje.
26. 03. 2026. u 15:56
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
Snimci Hane Ikodinović zapalili internet - vreli kadrovi (VIDEO)
STARIJA ćerka "novosadske barbike" i proslavljenog vaterpoliste Danila Dače Ikodinovića, Hana Ikodinović, izrasla je u pravu lepoticu i već odavno joj tepaju da je "najleša ćerka poznatih roditelja u Srbiji".
26. 03. 2026. u 21:36 >> 21:50
Komentari (0)