VANREDNO I U LUČANIMA: Bez struje više od 4.000 ljudi
DANAS će sasvim sigurno na teritoriji opštine Lučani biti proglašena vanredna situacija, rekao je za Tanjug predsednik opštine Milivoje Dolović.
Foto: M.Stevanović
Sva dragačevska sela su od preksinoć bez struje, a nakon što je snabdevanje nakratko stabilizovano u Kotraži i Turicama, ponovo je došlo do kvara.
- Od 230 trafostanica čak 160 nije pod naponom. Sedamdeset posto opštine nema struje, električnu energiju imaju samo Guča i Lučani. Bez struje je više od 4.000 ljudi. Ekipe su na terenu, zajedno sa kolegama iz Kraljeva. Sneg koji je padao je težak jugov sneg i u kratkom vremenu pala je velika količina, koja je uzrokovala lomljenje grana i rastinja pored puta, koje je padalo na žice niskonaponske mreže i dalekovode - rekao je Dolović.
Iz Elektrodistribucije Guča javljaju da se nadaju da će tokom dana uspeti da stabilizuju snabdevanje bar u Kotraži i Turicama, a dodatna bojazan nadležnih je mogućnost da u narednih nekoliko časova visinska sela ostanu i bez vode.
- Popravke vršimo po prioritetima. Prioritet su trafostanice gde se nalaze pumpe koje prepumpavaju vodu iz vodosistema Rzav, kako naši korisnici ne bi ostali i bez vode u narednih nekoliko sati. Situacija je zaista alarmantna - kazao je predsednik opštine Lučani.
- Što se tiče putne infrastrukture, svi magistralni putevi su prohodni. Neprohodan je putni pravac Glog — Gornji Dubac i Guča — Gornja Kravarica, ali do kraja dana i ti pravci biće prohodni - izjavio je Dolović.
BONUS VIDEO: PROPAO KAMION NA VOŽDOVCU: Pukla cev, otvorio se asfalt
LAVROV SE OGLASIO I PREKINUO ĆUTNjU: Otkrio zašto je propao samit Putina i Trampa u Budimpešti
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp odložio je samit Rusije i SAD u Budimpešti zbog „zakulisnih izveštaja“, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov u autorskom tekstu objavljenom na sajtu Ministarstva spoljnih poslova.
13. 11. 2025. u 11:21
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)