ZAVRŠNICA ZIMSKOG ŠAHOVSKOG FESTIVALA: U Paraćinu se igraju još dva manja turnira
U PARAĆINU, gradu šaha, tronedeljni Zimski šahovski festival ušao je u svoju poslednju sedmicu, a na programu su dva manja turnira.

Foto: Privatna arhiva
U drugoj nedelji igrani su intermajstorski i fidemajstorski turnir sa 14, odnosno 10 igrača.
Najbolji na IM turniru bio je šahista iz Rusije Ibadov koji je osvojio prvo mesto sa sedam poena, a pored pobedničkog pehara, mladi Rus je osvojio i svoju drugu normu za titulu internacionalnog majstora.
Drugo mesto sa šest poena nakon slabog starta, ali izvanredne druge polovine turnira, zauzeo je Dragan Kosić, dok je treće mesto pripalo 12.godišnjem mladom šahisti iz Rusije Ivanu Zemlianskom, koji je i najprijatnije iznenađenje turnira.

Pobednici intermajstorskog turnira/Foto: Privatna arhiva
Na fidemajstorskom turniru čak tri igrača su imala po šest poena, pa je o pobedniku odlučio njihov međusobni rezultat. Pobednički pehar pripao je 10.godišnjem Rusu Artemu Lebedevu, koji je bio i najmlađi na ovom turniru. Drugo i treće mesto zauzeli su takmičari iz prijateljskog kluba iz grada Fudžaire - Ujedinjeni Arapski Emirati.

MONSTRUOZNO! Ovaj hoće da vlada Srbijom! Žene mu krive kad ih neko siluje ili prebije!
VUK Nektarijević, student blokader sa Mašinskog fakulteta u Beogradu, koji je tobož biciklom išao u Strazbur, ima u najmanju ruku problematične stavove.
20. 04. 2025. u 14:35

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

OTVOREN HRISTOV GROB Evo šta su našli: "Kolena su mi klecala, nisam to očekivao - vekovima je bio zatvoren" (VIDEO)
"APSOLUTNO sam zadivljen. "
19. 04. 2025. u 08:39
Komentari (0)