RAZGOVORI O SARADNJI: Sastanak gradonačelnika Niša i Novog Sada

Biljana Ristivojević

28. 02. 2022. u 13:08

GRADONAČELNIK Novog Sada Miloš Vučević sastao se danas sa gradonačelnicom Niša Draganom Sotirovski u Gradskoj kući u Novom Sadu.

РАЗГОВОРИ О САРАДЊИ: Састанак градоначелника Ниша и Новог Сада

Foto: Instagram

- Sastao sam se danas sa gradonačelnicom Niša Draganom Sotirovski u Gradskoj kući sa kojom sam razgovarao o kreiranju jedinstvenog Omladinskog centra u Nišu koji bi pored tog grada, obuhvatao i okolne okruge, a po uzoru na iskustvo Novog Sada u toj oblasti. Razmatrali smo modalitete saradnje između gradske administracije i omladine iz nevladinog sektora i usaglasili da je pored podrške koja treba da postoji na lokalnom nivou, neophodna pomoć i sa nacionalnog nivoa, a da su dobrodošle i neinstitucionalne donacije i sponzorstva - objavio je Vučević na Instagramu.

- Na sastanku je razmatrana težnja Niša da primeni novosadsko iskustvo u kreiranju jedinstvenog prostora za mlade ugledajući se na Kreativni distrikt u tzv. Kineskoj četvrti, koji odlično funkcioniše pod okriljem OPENS-a. Zaključili smo da je neophodno animirati mlade da učestvuju u kreiranju omladinske politike, da im za to treba dati podstrek, ali i obavezati ih odgovornošću, jer je to budućnost i temelj razvoja svakog grada - zaključio je Vučević.

BONUS VIDEO: OVDE U TIŠINI MOLITVE NASTAJU LEKOVITI MELEMI: Manastir Svetog Apostola Tome

 

 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ORBAN OTKRIO ŠOK DETALJE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

ORBAN OTKRIO ŠOK DETALjE: Odbio sam poziv Klintona da uđem u rat sa Srbijom 1999. godine

MAĐARSKI premijer Viktor Orban izjavio je da je 1999. godine, tokom svog prvog premijerskog mandata, dok su trajali sukobi u AP Kosovu i Metohiji i NATO agresija, dobio poziv od tadašnjeg američkog predsednika Bila Klintona da Mađarska otvori drugi front i napadne Srbiju ili "bar da puca iz Mađarske preko Vojvodine sve do Beograda", ali da je odbio takav poziv, preneo je danas Telex.

09. 02. 2026. u 11:13

Komentari (0)

ĆOPIĆ NA SCENI TEATRA HUMANOSTI: Jedna ulaznica za „Baštu sljezove boje”  - Jedna donacija za Fondaciju NORBS PLUS