NOVI IZGLED BEGEČKE JAME: Miloš Vučević najavio radove na vojvođanskom parku prirode (VIDEO)
GRADONAČELNIK Novog Sada Miloš Vučević najavio je radove na Begečkoj jami i rekao da se posebno raduje što će mladi biti glavni "targeti" budućih aktivnosti kroz eko-radionice, kampove i škole u prirodi.

Foto: Printskrin/ milosvucevic_gradonacelnik
Naš grad ima pravi biser prirode u neposrednoj blizini - Begečku jamu, lokaciju koja je nedavnom odlukom Skupštine grada proglašena za zaštićeno područje parka prirode, pod upravom "Voda Vojvodine".
- Sa direktorom ovog preduzeća danas sam obišao ovaj predivni lokalitet, upoznat sam sa dosadašnjim radovima na uređenju, gde je već uloženo 100.000 evra za nabavku neophodnih vozila i video-nadzor, a u planu su najbitnije stavke - izmuljenje jame, postavljanje jedinstvenog veza za čamce i pravljenje mesta za kamere. Na ovaj način Begečka jama će se privesti nameni i postaće lokacija za naučno-istraživačke, vaspitno-obrazovne, razvojne i turističko-rekreativne aktivnosti Novosađana. Posebno se radujem što će mladi, naši đaci i studenti, biti glavni "targeti" budućih aktivnosti kroz eko-radionice, kampove i škole u prirodi - rekao je Miloš Vučević, gradonačelnik Novog Sada.
Preporučujemo

VUČEVIĆ: Mi u nedelju biramo domaćina naše kuće, ko će da bude kapetan našeg brod
31. 03. 2022. u 11:46

MENI JE BILO ZELENO: Saobraćajna nesreća u Novom Sadu, povređena devojka (FOTO)
31. 03. 2022. u 00:29

DRAMA NA NEBU: Zemlja koja se graniči sa Srbijom digla borbene avione zbog ruskih dronova
U RUMUNIJI je bila proglašena vazdušna uzbuna u okrugu Tulča zbog masovnog napada ruskih dronova na Ukrajinu, saopštilo je danas rumunsko Ministarstvo odbrane.
02. 07. 2025. u 11:13

"MOGLO BI UMRETI 4.500 LjUDI" Ova zemlja je najugroženija na Zapadnom Balkanu, hitan sastanak u SZO zbog vrućina u Evropi
JUŽNA Evropa suočava se sa žestokim toplotnim talasom - temperature prelaze 40 stepeni Celzijusa, a u španskoj pokrajini Uelva izmereno je rekordnih 46 stepeni, što je najviša junska temperatura u istoriji zemlje. Istovremeno, Italija, Grčka, Portugalija i Zapadni Balkan takođe beleže rekordne vrućine, praćene šumskim požarima i ljudskim žrtvama.
01. 07. 2025. u 11:45

AGENT MOSADA U POLITIČKOM VRHU SIRIJE: Vešanje izraelskog špijuna snimano i prenošeno uživo (FOTO/VIDEO)
MNOGI ga smatraju najboljim izraelskim špijunom ikada. Sa lažnim identitetom sirijskog muslimana rođenog u Libanu, Eli Koen je imao jedan cilj - da kao operativac Mosada sazna poverljive informacije koje će koristiti Izraelu.
01. 07. 2025. u 12:48
Komentari (0)