ZA HRAMOVE 12 MILIONA: Finansiranje projekata verskih zajednica u Pirotu
GRADSKA vlast u Pirotu ove godine će sa 12 miliona dinara finansirati verske zajednice na području grada.

Foto: V. Ć.
Od upupno 15 projekata koji su prispeli na konkurs februara meseca, prihvaćeno je 10 projekata, od kojih su 3 u gradu i 7 u selima.
Prema rečima Bojana Ranđelovića, pomoćnika gradonačelnika, tim novcem (su)finansiraće se obnova i restauracija crkava u Tijabari i na Pazaru, a konkretni poslovi su konzervacija ikonostasa u Pazarskoj crkvi, sređivanje tremova i nadstrešnice i završni radovi na fasadi parohijskog doma Tiajbarske crkve.
Sufinansiraće se i radovi na crkvama u Krupcu, Petrovcu, Slavinji, Vraništu, Rudinju, Gradašnici i Kosturu.
BONUS VIDEO: MESTO GDE SU ROĐENI SRPSKA CRKVA I NOVI ZAVET: Reporter "Novosti" u drevnoj Nikeji
Preporučujemo

TVRĐAVA BEZ BUVLjAKA: Ulična prodaja u Nišu preseljena u otvoreni tržni centar
12. 04. 2022. u 06:21

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

VELIKE DEVOJKE: Federerove ćerke više nisu male - lepe bliznakinje, vidite na koga liče (FOTO)
PORED njih dve, Rodžer Federer je otac dvojice dečaka - Lea i Lenija.
22. 07. 2025. u 17:19
Komentari (0)