DRUŽENJE SA PESNIKOM Knjiga pesama "Najlepše veštine" predstavljena osnovcima iz seoskih škola

NASTAVLjAJUĆI serijal „Knjiga u centru“ u kojem se učenicima kraljevačkih osnovnih škola sa seoskog područja predstavljaju knjige autora iz edicije „Dete i svet“, Kulturni centar „Ribnica“ organizovao je novo družnje osnovaca sa pesnicima.

ДРУЖЕЊЕ СА ПЕСНИКОМ Књига песама Најлепше вештине представљена основцима из сеоских школа

KC Ribnica

Ovog puta u školi „ Branko Radičević“ u Vitkovcu, izdvojenim odeljenjima ove škole u Pečenogu i Milakovcu, a potom i u osmoletki „Dragan Marinković“ u Adranima, predstavljena je knjiga pesama za decu „Najlepše veština“ poznatog kraljevačkog pesnika Živorada Nedeljkovića.

Uz čitanje pesama iz pomenute knjige, druženje šesnika Nedeljkovića sa učenicima ovih škola, proteklo je u srdačnom razgovoru, igri i čitanju pesama iz pesnikovog rukopisa.

KC Ribnica

Živorad Nedeljković sa kraljevačkom osnovcima

Živorad Nedeljković rođen je u Kraljevu 1959. godine. Od 2002. radi kao urednik u izdavačkoj delatnosti Narodne biblioteke „Stefan Prvovenčani” u Kraljevu, uređuje knjige savremenih srpskih pesnika u ediciji „Poezija“ i u časopisu „Povelja”.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

TOS PROMOVIŠE LETOVANJE U SRBIJI: Kada detaljno upoznate naše prelepe planine, nema šanse da im odolite