Hvala Gospodu Bogu i Svetoma arhijerejskom sinodu Srpske pravoslavne crkve, što na tron naše Eparhije šabačke, i slavne i mučeničke, šalje episkopa Jeroteja, dobrog znanog kao vrsnog duhovnika, raskošnog intelektualca, Crkvi i rodu posve posvećenog, časnog i poštenog čoveka od vrlih roditelja i i čeda eparhije ove, kaže o izboru episkopa Jeroteja (Petrović) za novog episkopa šabačkog, rekao je Vidoje Petrović, gradonačelnik Loznice.
Posle osam dana pešačenja i prevaljenih više od 350 kilometara, mladi Kraljevčani Andrija Bogićević i Strahinja Bošković stigli su na svoje krajnje odredište – manastir Ostrog u Crnoj Gori i tako uspešno okončali svoje humanitarno hodočašće.
SVI putevi proteklog vikenda vodili su u Turiju kod Srbobrana, gde je 41. put održana "Kobasicijada", jedna od najvećih turističko-gastronomskih manifestacija u našoj zemlji, koja je privukla više desetina hiljada posetilaca iz Srbije i Evrope, pa čak i Amerike.
MANIFESTACIJA koju je prvi put u poznatom planinskom centru priredila Turistička organizacija Valjeva - "Divčibarska sretenja" - inspirisana je legendom o večitoj ljubavi vile Razvigore i princa Andrijaša.
Povodom obeležavanja Međunarodnog dana borbe protiv vršnjačkog nasilja u Pozorištu "Bora Stanković" u Vranju učenici Osnovne škole "Vuk Karadžić“ imali su priliku da pogledaju interaktivnu predstavu "Drugi pogled".
Komentari (0)