"MIHOLJSKI SUSRETI SELA" U ALIBUNARU: U petak i subotu etno-izložbe, sportska nadmetanja...
U OPŠTINI Alibunar u petak i subotu, 23. i 24. septembra, biće održana druga po redu manifestacija „Miholjski susreti sela“, čiju organizaciju finansira i podržava Ministarstvo za brigu o selu.
TOO Alibunar
Petak će započeti sportskim nadmetanjem dece osnovnoćkolskog uzrasta iz svih deset sela. Dečaci će se takmičiti u futsalu, a devojčice u odbojci.
Imaće deca priliku i da učestvuju u radioci veza, pletenja i dekupaža, koju će organizovati žene iz udruženja „Etno Art Brakos“.
U Domu kulture će biti prikazana i etno-izložba, sa ručnim radovima koje su izradile vešte ruke članica osam udruženja žena. One će svoje veštine demonstrirati i u takmičenju u brzom vezenju.
Na kraju dana biće priređen koncert izvorne muzike i folklora.
TOO Alibunar
Subota je rezervisana za etno modnu reviju, čiji će poseban segment biti najlepši jeleci. I momci i devojke će pistom prošetati u različitim modelima srpskih, rumunskih, slovačkih i romskih narodnih nošnji, koje su izradile vešte ruke seoskih žena.
U okviru Miholjskih susreta pesnika, lokalne poete će recitovati svoje stihove, zdravice i besede, a biće proglašeni i pobednici literarnog konkursa za decu „Moje selo“.
Manifestacija će biti završena koncertom tamburaškog orkestra "Da ne umre tambura".
V.N.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
VEČERAS DESETI „SUVAČA DEMO FEST“: Ulica kod starog mlina puna muzike
11. 07. 2026. u 13:41
SVI IGRALI SRPSKO KOLO: Završen 27. Međunarodni festival folklora „Vršački venac“ (FOTO)
10. 07. 2026. u 19:16
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)