DVA FILMA OVOG VIKENDA NA REPERTOARU U VRANJU: Sledeće nedelje još jedno srpsko filmsko ostvarenje
Na repertoaru vranjskog bioskopa u sali Pozorišta „Bora Stanković’’ su u subotu, 15. oktobra, dva filma, a tokom sledeće nedelje ljubitelji filmske umetnosti moći će da pogledaju još jedno filmsko ostvarenje.

Foto J. Stojković
Za mališane u terminu od 12 sati je film „Šape gneva – Legenda o Henku’’. Reč je o animiranom avanturističkom fimu za decu.
Na večernjoj sceni od 20 sati je romantična komedija „Ala je lep ovaj svet’’, nastala u koprodukciji Srbije i Crne Gore, koja se u bioskopima pojavila krajem septembra ove godine.
Tokom iduće nedelje, 19. i 20. oktobra, od 20 sati ljubitelji filma u Vranju moći će da pogledaju još jedno filmsko ostvarenje domaće kinematografije. Reč je filmu Hadži Aleksandra Đurovića „Sveta Petka – Krst u pustinji’’. Film je nastao po istinitoj priči i romanu „Petkana’’ Ljiljane Habjanović Đurović.
Karte za bioskopske programe mogu se kupiti na biletarnici pozorišta.

PRVA DUGOROČNA PROGNOZA STRUČNjAKA: Evo kada će pasti sneg u Srbiji i kakva zima čeka Evropu
PREMA prvim prognozama evropskih stručnjaka sa sajta Severe Weather Europe, zimu 2025/2026 obeležiće uticaj slabe faze La Ninje i verovatno slabiji polarni vrtlog. Ovo znači dinamičnije kretanje atmosferskog pritiska, što može omogućiti hladnije dane u Evropi, ali i u SAD i Kanadi.
13. 08. 2025. u 09:59

TRAMP U OGROMNOM PROBLEMU: Veliki peh pred sastanak sa Putinom na Aljasci
PREDSTOJEĆI sastanak između predsednika SAD Donalda Trampa i ruskog predsednika Vladimira Putina u petak na Aljasci dolazi u vreme kada u američkoj administraciji gotovo da nema iskusnih stručnjaka za Rusiju, piše Fajnenšel tajms.
13. 08. 2025. u 11:24

KOSTIĆEVA BRVNARA NA MOKROJ GORI: Kao u lovačkom domu - kako izgleda glumčeva vikendica u prirodi (FOTO)
GLUMAC Vuk Kostić veliki je ljubitelj prirode, lova i ribolova, pa svaki slobodan trenutak koristi da ode van grada.
13. 08. 2025. u 10:27
Komentari (0)