ŠTA SE DEŠAVA SA REKOM ĐETINJOM? Zabelela se voda, oglasili se iz ekološke inspekcije
REKA Đetinja se dva puta tokom poslednjih sedam dana zabelela, promenila je boju usled zagađenja za koje se pretpostavlja da potiče sa gradilišta smeštenih uz njenu obalu.

Foto: N.J.
Republička vodoprivredna i Ekološka inspekcija, uz pomoć Komunalne policije uzeli su uzorke zagađene vode, a prema rečima nadležnih, rešenja za ovaj problem neće biti – sve do izgradnje kolektora i Centralnog postrojenja za preradu otpadnih voda.
- Uzeti su uzorci vode iz korita reke, važno je istaći da nije došlo do pomora ribe. Inspekcija je utvrdila da na ovom potezu nema industrijskih zagađivača, ali ima zona u kojima se izvode građevinski radovi koji su najverovatnije razlog pojave ovih materija u Đetinji – rekao je Zoran Militarov, načelnik Uprave za inspekcijske poslove i komunalnu policiju – U ovom delu grada nemamo kolektor koji bi otpadne vode sprovodio do budućeg Postrojenja za otpadne vode, koje će se graditi na teritoriji Požege. Upozorili smo potencijalne zagađivače na ovom potezu da do zagađenja reke dolazi kroz kišnu kanalizaciju, nadamo se da će to uroditi plodom.
Kako kaže, JKP „Vodovod“ istovremeno obavlja reviziju priključaka na kanalizaciju kako bismo lokalizovali zagađivače. Grad je naložio obavezu priključenja na gradsku kanalizaciju za sve koji nisu u ovom sistemu.
Nizak vodostaj Đetinje utiče na to da skoro svako zagađenje bude vidljivo, a opasnost po ekosistem u okolnostima niskog vodostaja su veće.
BONUS VIDEO - BORBA PROTIV DRONOVA: Ruske bespilotne letelice iznad Ukrajine
Preporučujemo

POKORILA EVROPU: Kako je Ivo Andrić spasao našu glumicu - lepoticu tragične sudbine
17. 10. 2022. u 08:25 >> 21:04

PORODICE U ŠOKU NAKON ŠTO SU OTVORILE KOVČEGE SA TELIMA: Nove bizarnosti nakon pada aviona u Indiji
SIN žene koja je poginula u padu aviona kompanije Air India izjavio je za Bi-Bi-Si da su u kovčegu s telom njegove majke pronađeni i „drugi ostaci“.
23. 07. 2025. u 16:49

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

NAUČNICI U STRAHU - RIZIK OD NESTANKA: Ada Bojana i Bokokotorski zaliv u opasnosti - more nikada nije bilo takvo
NIVO Jadranskog mora će, prema projekcijama, do kraja veka porasti 35 centimetara (cm), što će ugroziti obalska područja, posebno područje Ade Bojane i delove Bokokotorskog zaliva, navodi se u prošlogodišnjem Nacrtu Nacionalnog plana Crne Gore za prilagođavanje na klimatske promene.
25. 07. 2025. u 08:55
Komentari (0)