VANREDNA AKCIJA ZBOG MANJKA REZERVI: Apel mladima u Kikindi - Budite dobrovoljni davaoci krvi
ZBOG smanjenih rezervi krvi, Crveni krst Kikinda i Zavod za transfuziju krvi Vojvodine organizuju sutra vanrednu akciju dobrovoljnog davanja.

Foto: R. Šegrt
Da bi se prikupilo što više jedinica različitih krvnih grupa, Crveni krst Kikinde uputio je apel mladima, naročito srednjoškolcima da postanu davaoci i da se odazovu ovoj akciji.
Prikupljanje krvi sutra će biti organizovano u prostorijama Crvenog krsta Kikinde, u Nemanjinoj ulici, u intervalu od od 8:30 do 13 sati.
Inače, po broju davalaca krvi i količinama prikupljenih jedinica tokom godine, Kikinda je jedna od najhumanijih sredina u Vojvodini i Srbiji.
- Prošle godine je organizovano 29 akcija prikupljanja kojima se odazvalo 1.830 dobrovoljnih donatora . Osim pojedinaca, davalaštvu se odazivaju i ustanove, škole, preduzeća, seoske sredine –saopštila je Danijela Bijeljac, sekretarka Crvenog krsta Kikinde.
Plaketu „Široko srce“za iskazanu humanost tokom prošle godine, kao posebno humane sredine, kako kažu u Crvenom krstu, dobile su Tehnička škola, Policijska uprava i selo Nakovo.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (0)