POMOĆNIK DIREKTORA NEPOSTOJEĆEG ODELJENJA: Sistematizacija poslova u UKC Niš - Zašto je vrhunski lekar nije potpisao?
DIREKTOR Univerzitetskog kliničkog centra (UKC) u Nišu prof. dr Zoran Perišić - umesto sedam - odnedavno ima šest pomoćnika.
Jer, docent dr Milan Lazarević, jedan od najboljih lekara u Srbiji iz ovih oblasti, više nije zadužen za laboratoriju i transfuziju. Perspektivni stručnjak, inače zaposlen u Klinici za kardiohirurgiju, tvrdi da je "sklonjen", dok direktor to negira...
Podsetimo, prof. dr Perišić je pre više od dve godine izabrao svoj tim, u kojem su se našli ugledni niški lekari, među kojima i dr Lazarević. U jednom trenutku, međutim, direktor UKC odlučuje da promeni sistematizaciju koja se odnosi na njegove pomoćnike.
- Doktor Milan Lazarević nije smenjen. Posle dopune, odnosno izmene u sistematizaciji poslova, i on je, poput ostalih mojih najbližih saradika, trebalo da potpiše novo rešenje. I svi su to učinili, osim dr Lazarevića, koji je odbio, iako je jedini lekar u niškom Univerzitetskom kliničkom centru koji ispunjava uslove za to mesto - objašnjava prof. dr Zoran Perišić.
Dr Milan Lazarević, s druge strane, iznosi svoje argumente...
- Moje zakonsko pravo kao zaposlenog je da odbijem nešto da potpišem, posebno ono za šta smatram da nije u redu i nema utemeljenje u našoj ustanovi. Direktor je odlučio da mi novo zvanje bude pomoćnik za banku krvi. Da li postoji banka krvi u Univerzitetskom kliničkom centru u Nišu? Ako je nema, a nema je, kada će da bude otvorena? Da li bi ja trebalo da budem jedini transfuziolog i pomoćnik direktora za nešto što ne postoji i što će se, možda, nekada i oformiti, ali ko zna kad? Uostalom, ja sam transfuziolog, ali i hematolog, usko-specijalizovan, i ima nas više od desetoro u Nišu - zaključuje dr Milan Lazarević.
Savremena oprema - najveća zasluga
Tokom poslednje dve godine na mestu pomoćnika direktora UKC, dr Lazarević je nabavio sedam novih gasnih analizatora za razne klinike, jedan biohemijski, te tri aparata za intraoperativno spasavanje krvi na ortopediji, ginekologiji i dečjoj hirurgiji, uz uređaj za pravljenje fibrinskog i trombocitnog lepka... - Nabavili smo opremu za ispitovanje trombofilije, side i hepatitisa, za genetsko ispitivanje terapije za multiplu sklerozu, za nove biohemijske analize koje se ne rade u UKC, poput hormona, hepcidina, tumor-markera... Trebalo bi da stignu reagensi za genetsko ispitivanje tumora pluća, debelog creva i malignog melanoma - nabraja dr Lazarević, i dodaje da bi, u suprotnom, pacijenti sve to morali da obave kod privatnika i plate.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI
Preporučujemo
OSUĐENA MALOLETNICA (16) KOJA JE NAPALA MEDICINSKU SESTRU: Viši sud u Nišu doneo presudu
16. 11. 2022. u 18:24
KAKO JE RUSKA RAKETA "PREVARILA" NATO U UKRAJINI? Misteriozno nestajala sa radara, general Popov otkrio o čemu je reč
RUSKA raketa koja je misteriozno nestajala sa NATO radara tokom ovonedeljnog napada na Kijev je „modernizovana raketa H-101“, otkriva za Sputnjik zaslužni vojni pilot, general-major ruske armije Vladimir Popov. Prema njegovim rečima, raketa je prevarila NATO jer može privremeno da nestane sa radara.
15. 11. 2024. u 23:36
"TO BI DOVELO DO POČETKA TREĆEG SVETSKOG RATA" Fico dao reč: Do kraja ću se boriti da Ukrajina ne bude član NATO-a
SLOVAČKI premijer Robert Fico će se do kraja odupirati ulasku Ukrajine u NATO, rekao je u intervjuu za kineski CGTN.
15. 11. 2024. u 19:38
ĐURĐIC I ĐURĐEVDAN: Isti svetac, dve ikone i dva praznika - u čemu su sličnosti i razlike?
SVETOG Georgija ili svetog Đorđa/Đurađa - kako u narodu zovu ovog sveca, pravoslavni Srbi slave dva puta u godini.
16. 11. 2024. u 08:25
Komentari (1)