NEORENESANSA LEPOTICA: Obnovljena jedna od najlepših zgrada u Zrenjaninu
POVODOM završetka obnove Elektrotehničke i građevinske škole Nikola Tesla u Zrenjaninu, potpredsednik Pokrajinske vlade i pokrajinski sekretar za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine Žolt Sakalaš posetio je ovu škola koja se decenijama nalazi u jednoj od najlepših zgrada u Zrenjaninu.
grad Zrenjanin
Uz napomenu da brojni školski objekti zahtevaju ulaganja, Sakalaš je istakao da je ove godine Pokrajinskom sekretarijatu na raspolaganju 175 miliona koji su već utrošeni.
- Imamo 550 škola na teritoriji Vojvodine i ove godine, obzirom na ograničena stedstva, pomogli smo oko 60 škola - istakao je Salalaš.
On je napomenuo da škole uvek treba da konkurišu jer se radi fazno i da je planirano da budžet za sledeću školsku godinu bude 175 miliona dinara.
- Grad raspolaže sa ukupno 33 školska objekta, a konkretno u slučaju obnove fasade škole Nikola Tesla, zajedničko ulaganje Zrenjanina i Pokrajinskog sekretarijata iznosi oko 15 miliona dinara, od čega je učešće grada 12 miliona dinara - naglasio je gradonačelnik Zrenjanina, Simo Salapura.
Salapura je istakao da je ukupan obim investicija, koje je Zrenjanin ove godine uložio u osnovne i srednje škole, blizu 100 miliona dinara.
- To su ozbiljna sredstva koja se pre svega odnose na sredstva za energetsku sanaciju i tu mislim na zamenu kotlova u nekoliko škola čija je ukupna vrednost blizu 49 miliona dinara, a ostalo se odnosi na zamenu stolarije, na neophodne hitne sanacije i popravke na krovovima škola, ulaganja u fiskulturne sale – dodao je Salapura, uz podsećanje da je od Pokrajinske vlade dobijeno još 35 miliona dinara koji su nedostajali za završetak nove zgrade osnovne i srednje škole 9. maj.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
FARMER OSTAVIO 5 KRAVA NA PUSTOM OSTRVU: 130 godina kasnije naučnici nisu mogli da veruju šta vide
PRIČA o pet krava ostavljenih na izolovanom ostrvu Amsterdam u Južnom okeanu prerasla je u jedno od najneobičnijih poglavlja moderne biologije.
14. 05. 2026. u 14:24 >> 20:55
Komentari (0)