NA NOVOSADSKOJ GRBAVICI POČELA IZGRADNJA VRTIĆA: PU "Radosno detinjstvo" dobija do kraja godine svoj 77. objekat
GRADONAČELNIK Novog Sada Milan Đurić položio je danas kamen temeljac za izgradnju vrtića Predškolske ustanove „Radosno detinjstvo“ na Grbavici koji će se nalaziti na uglu ulica Miše Dimitrijevića i Kola srpskih sestara, na lokaciji nekadašnje policijske stanice.

Pres služba Grada Novog Sada
Kako je navedeno u saopštenju, Đurić je rekao da je planirano da radovi budu završeni do kraja ove godine i istakao da je za tu investiciju iz budžeta Grada izdvojeno 298 miliona dinara.
- Izgradnja ovog, 77. po redu vrtića „Radosnog detinjstva“ omogućiće prijem još 225 dece. Time smo sve bliži cilju da liste čekanja postanu prošlost.
Gradonačelnik je podsetio da je proteklih deset godina izgrađeno šest a sanirano, dograđeno i rekonstuisano osam objekata gradske predškolske ustanove i dodao da će tokom ove godine početi da radi novi vrtić na Adicama, koji će primiti još 250 dece, kao i da je u toku dogradnja vrtića u Kovilju i rekonstrukcija objekta Predškolske ustanove na Klisanskom putu.
- Nastavićemo snažno da ulažemo u obrazovanje, za koje se iz budžeta Grada ove godine izdvaja čak 7,3 milijarde dinara - rekao je Đurić i dodao da je Novi Sad, prvi grad u zemlji koji je obezbedio potpuno besplatan boravak dece u vrtićima „Radosnog detinjstva“.
Iz gradskog budžeta se za boravak u vrtićima 17.360 mališana izdvaja 750 miliona dinara a za boravak 3.700 dece u privatnim vrtićima izdvaja se 380 miliona dinara.

SKANDAL U BRITANIJI, PORODICE U ŠOKU: Direktorka mrtvačnice gledala crtani film sa mrtvim bebama u svojoj kući
EJMI Apton (38), osnivačica udruženja Florrie’s Army u Lidsu u Engleskoj, našla se u centru velike afere nakon što su roditelji preminule dece otkrili da su tela njihovih beba držana u njenoj kući umesto u mrtvačnici.
27. 08. 2025. u 17:50

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

Nasledio kuću, ispod nameštaja našao SKRIVENO BLAGO koje vredi milione evra
FRANCUZ koji je nasledio kuću od preminulih rođaka otkrio je neverovatnu riznicu zlatnih novčića i poluga vrednih nekoliko miliona evra. Blago je bilo jako dobro sakriveno ispod nameštaja i u kupatilu.
31. 08. 2025. u 14:26
Komentari (0)