JASMINKA PETROVIĆ NA ČELU: U susret tradicionalnoj Pesničkoj štafeti u Zrenjaninu
TRADICIONALNA manifestacija Pesnička štafeta, koju decenijama unazad organizuje Biblioteka u Zrenjaninu, održaće se od 12. do 26. septembra, a predvodiće je književnica Jasminka Petrović, koja će u društvu zrenjaninskih bibliotekara, obići 60 škola u srednjem Banatu i opštinama Titel i Kikinda.
Biblioteka Zrenjanin
Tokom trajanja manifestacije, učenici osnovnih škola predstaviće svoje poetsko stvaralaštvo i talenat, a najbolji pesnički radovi biće nagrađeni na završnoj svečanosti, koja će se održati 26. septembra na platou ispred Biblioteke u centru Zrenjanina.
Bogatoj zbirci knjiga za decu, koje je biblioteka povodom manifestacije objavila u ediciji „Književnost za decu i omladinu“, ove godine kao 45. po redu pridružila se knjiga „Priča o pesmi“ Jasminke Petrović.
- Pesnička štafeta jedna je od najstarijih manifestacija namenjenih deci i mladima u Srbiji, traje gotovo pola veka, istovremeno podržava i promoviše talente i stvaralaštvo dece, kao i književno stvaralaštvo namenjeno deci i mladima kroz angažovanje afirmisanih stvaralaca - kaže Milan Bjelogrlić, direktor Biblioteke u Zrenjaninu, ističući da je Pesnička štafeta jedinstvena je po načinu realizacije, jer bibliotekari u misiji predstavljanja i očuvanja kvalitetnih kulturnih sadržaja, izlaze van ustanove kulture i sa gostujućim književnikom odlaze do svakog od učesnika.
Pesnička štafeta, obuhvata 60 škola iz tri okruga Banata i Bačke i okuplja blizu 10 hiljada aktera, pre svih dece, prosvetnih radnika i roditelja.
Preporučujemo
DA IRENA ODE U MOSKVU PO LEK: Paraćinci i Kruševljani u zajedničkoj humanitarnoj misiji
17. 03. 2026. u 06:45
„PRETVORI ZNANjE U PUTOVANjE“: Konkurs za 30 najboljih srednjoškolaca iz Svilajnca
16. 03. 2026. u 17:21
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)