PEVAJU ZA KONSTANTINA (15) : Humanitarni koncert sutra u novosadskoj Detelinari
UDRUŽENjE građana „Novi Sad“ i „ Mi & La 021„ pozivaju sve ljude dobre volje, pre svega dobre komšije Detelinare, da pruže podršku još jednoj manifestaciji „Srcem i muzikom za Detelinaru“ koja će se održati u utorak, 26. septembra od 18 sati u centru Stare Detelinare, (ispred robne kuće – Milenka Grčića 6a), gde će mali i odrasli pevati šta im srce zna.
FOTO: Plakat UG Novi Sad
Naime, novosadsko naselje Detelinara oduvek je bilo bogato veselom i talentovanom decom, koja su uspevala svuda po svetu, ali nikada nisu zapevala i zasvirala baš u kraju u kojem su rođena. Vođeni ovom statistikom, UG "Novi Sad" rešilo je da još jednom spoje lepo, korisno i humanitarno.
Manifestacija „Srcem i muzikom za Detelinaru“, kao i sve dosadašnje manifestacije, imaće humanitarni karakter.
Ukoliko su i koliko u mogućnosti, građani će moći da doniraju prilog u kutije koje budu postavljene za sugrađanina Konstantina Jankovića koji ima 15 godina kome po rođenju zbog nedostatka kiseonika kasni u psihomotornom razvoju, a njegova dijagnoza je cerebralna paraliza infantilis spastica G800. Potrebna su mu sredstva za još dve operacije fibrotomije u Rusiji, nova invalidska kolica sa motorom, rekvizite za vežbanje u kućnim uslovima i opremu za asistivnu tehnologiju.
Preporučujemo
ČUTI I RAZUMETI 2023: Održana humanitarna akcija posvećena osobama sa oštećenim sluhom
25. 09. 2023. u 13:20
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)