IZGLED ŠKOLE VREDAN: Konačno obnova jedne od najstarijih zgrada u Boru, na uređenje čekali četiri decenije
NAJSTARIJA školska zgrada u Boru, koja obrazuje đake u dve osnovne i jednoj specijalnoj školi za osnovno i srednje obrazovanje, uveliko se rekonstruiše i dobija izgled kakav zaslužuje.

S. M. J.
U toku su završni radovi na rekonstrukciji spoljnog dela osnovnih škola "Sveti Sava", "Branko Radičević" i ŠOSO "Vidovdan", koje su poslednji put bile rekonstruisane pre 40 godina. Uređenje fasade, krova i limarije, za koju je lokalna samouprava iz gradskog budžeta izdvojila 65 miliona dinara, ističu nadležni, daće ovim školama potpuno novi izgled.
- Urađen je krov na samom školskom objektu, dok su radovi na fasadi u toku. Ono što je u planu jeste da se već naredne godine krene sa kompletnom rekonstrukcijom fiskulturne sale, kao i da se urede dečija igrališta u školskom dvorištu, čime ćemo zaokružiti jednu celinu i dobiti potpuno funkcionalnu i modernizovanu školu za našu decu, ali i za sve zaposlene - rekao je Aleksandar Milikić, gradonačelnik Bora, prilikom obilaska radova.
Planirano je da naredne godine budu rekonstruisane i učionice, ali i da se za ove škole obezbedi oprema za kvalitetnije praćenje nastave.
On je najavio da će naredne godine biti uređena i unutrašnjost škola, kao i da će biti obezbeđena oprema koja će đacima omogućiti još bolje i kvalitetnije uslove obrazovanja.
- U narednoj godini ući će se u proces sanacije i rekonstrukcije učionica kako bi i unutrašnji deo škole bio lepši i prijatniji. Uvođenjem sistema digitalizacije pratićemo savremene trendove, a zaposlenima u školama omogućićemo bolje uslove rada - istakao je Milikić.
Poslednji radovi 1982. godine
ŠKOLSKI objekat koji obuhvata osnovne škole "Sveti Sava" i "Branko Radičević", kao i ŠOSO "Vidovdan", izgrađen je 1947. godine, a poslednji put rekonstruisan 1982.

VUČIĆEVA IZJAVA UDARNA VEST U RUSKIM MEDIJIMA: "Dvojica svetskih lidera tajno razgovarali sa Putinom"
NEKI svetski lideri su tajno komunicirali sa Vladimirom Putinom, rekao je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u intervjuu blogeru Mariu Nafalu, prenosi ruska agencija RIA Novosti kao udarnu vest na svom portalu.
02. 04. 2025. u 09:09

SRBI VIŠE NE MOGU DA PUTUJU BESPLATNO U OVU EVROPSKU ZEMLjU: Treba vam posebna dozvola, evo koliko košta
EVROPSKI državljani koji putuju u Veliku Britaniju od danas moraju imati digitalnu propusnicu za ulazak u zemlju, za koju britanska vlada tvrdi da će poboljšati bezbednost granica.
02. 04. 2025. u 10:16

JEDAN RAKIJA, A DRUGI... Nećete verovati KAKO se zovu psi novog ambasadora SAD u Srbiji Marka Brnovića
MARK Brnović je uvek ponosno isticao svoje poreklo, uostalom ćerke mu se zovu - Milena i Sofija.
31. 03. 2025. u 19:31
Komentari (0)