BOŽIĆ PROSLAVLJEN PRIREDBAMA: Na bini i najmlađi žitelji Stenjevca (FOTO)
U Stenjevcu je sinoć, druge božićne večeri, priređena folklorna priredba na kojoj su se pored najmlađih meštana ovog sela, članova KUD-a “Resava” iz Stenjevca, predstavili i gosti KUD “Plažane” iz Plažana.

FOTO: Privatna arhiva
-Najlepše je kada se praznici obeleže igrom, pesmom i osmesima dece. Ideja je bila da oživimo božićna okupljanja u selu i širimo prazničnu radost kroz čuvanje običaja i narodne tradicije. Zahvaljujem se članovima, roditeljima i brojnim prijateljima koji su pomogli realizaciju ove priredbe - kaže Kristina Stamatović, umetnički rukovodilac ansambla iz Stenjevca.
Program je bio satkan od igara iz Gornje Resave, Šumadije, Ponišavlja, a izvedene su i Vlaške igre. Folklorci iz Stenjevca predstavili su se i sa nekoliko zdravica i recitacija, a pažnju je privukao i crkveni hor sa nekoliko pesama. Udruženje žena “Zlatne ruke” organizovalo je i novogodišnju lutriju.

FOTO: Privatna arhiva
Zahvaljujući slozi i uspešnom radu folklora, ove godine organizovana je i podela novogodišnjih paketića koje su dobili svi članovi dečijeg ansambla.

FOTO: Privatna arhiva
Tradicionalna Božićna priredba održana je i u Medveđi u organizaciji KUD-a “Svetozar Marković”, na kojoj su nastupili ansambli iz Svilajnca, Sladaje i Kušiljeva, a u muzičkom delu predstavio se Stefan Dugalić.

"NA STOLU SU RATNI PREDLOZI, BRISEL HOĆE RAT!" Orban se hitno javio iz Kopenhagena
MAĐARSKI premijer Viktor Orban naveo je iz Kopenhagena, gde učestvuje na samitu Evropske političke zajednice, da je situacija ozbiljna i da se na stolu nalaze, "otvoreni, ratno orijentisani predlozi".
02. 10. 2025. u 08:59

(MAPE) OVAKO ĆE SE KRETATI NEVREME U SRBIJI: Pogledajte iz časa u čas, stižu sneg i kiša (FOTO)
POGLEDAJTE kako će se ledeni oblak kretati nad Srbijom i koje krajeve kad pogađa nevreme. Danas i sutra oblačno sa kišom i hladno, osim na severozapadu Vojvodine gde će se zadržati suvo vreme, najavio je RHMZ.
02. 10. 2025. u 10:47

VEDRANA OGORČENA: "Pilić je bio hrišćanin! Sramota za Split, samo mrtav Pilić može biti - veliki Pilić"
HRVATSKI teniski as Nikola Pilić preminuo je u 87. godini života u Rijeci, a sahranjen je proteklog vikenda u Opatiji, gradu u kojem je proveo poslednje dane života.
02. 10. 2025. u 07:20
Komentari (0)