BEZBEDNOST MLADIH U SAOBRAĆAJU: Edukativna tribina održana u Zrenjaninu (FOTO)
Sa ciljem unapređenja bezbednosne kulture mladih u saobraćaju i preventivnog angažovanja pripadnika Policijske uprave u Zrenjaninu, u sali Kulturnog centra održana je još jedna u nizu edukativnih tribina, sa tempm Bezbednost mladih u saobraćaju.
Foto: B. Grujić
Osim zrenjaninskih srednjoškolaca i učenika viših razreda osnovnih škola, na tribini su učestvovali Marko Škorić, načelnik saobraćajne policije u Zrenjaninu, njegov kolega Duško Bogdanov i predstavnici Agencije za bezbednost saobraćaja, Miloš Miletić i Milan Srdić.
- Ono što nas sve raduje jeste smanjen broj saobraćajnih nesreća u protekloj godini i manji broj poginulih, što jasno ukazuje da naša energija i konstantna edukacija, pre svega mladih učesnika u saobraćaju, kroz razne prezentacije i tribine, ima efekta - sa zadovoljstvom je konstatovao Marko Škorić.
Milan Srdić, predstavnik Agencije za bezbednost saobraćaja, pored ostalog istakao je i svoje loše iskustvo nakon saobraćajke, posle koje je ostao u invalidskim kolicina.
- Slogan Um na drum, itekako je važan i svi zajedno, moramo da apelujemo na savest onih koji sedaju za volan ili na vilo koji način učestvuju u saobraćaju, a to se posebno odnosi na mlade ljude - naglasio je Srdić.
Preporučujemo
LOZNIČANI SPREMAJU PLIVANjE ZA ČASNI KRST: Bogojavljenski sabor kraj Drine
04. 01. 2026. u 23:22
POŽAREVAC POD SNEGOM: Grad se zabeleo posle vetra i kiše, temperatura jedan stepen
04. 01. 2026. u 20:59
HAOS U BRITANIJI ZBOG VENECUELE: Britanski premijer ne zna kako da reaguje
PREMIJER Velike Britanije Kir Starmer odbio je da osudi američku vojnu akciju u Venecueli, uprkos pozivima opozicije.
04. 01. 2026. u 13:38
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)