OTVOREN KONKURS ZA „FESTIVAL ULIČNIH SVIRAČA“ U NOVOM SADU : Prijave se primaju do 1. juna
KONKURS za izvođače na „24. Festivalu uličnih svirača - Gradić fest 2024“, koji će biti održan od 29. do 31. avgusta u Novom Sadu, otvoren je danas i trajaće do 1. juna, a rezultati konkursa će biti poznati 1. jula.

Zoran Ješić FUS
Kako organizatori popularne manifestacije ističu, na konkurs se mogu prijaviti pojedinci, grupe ili trupe koji svoje izvođenje ili umetnost prepoznaju kao onu koja pripada svima, koja pripada ulici.
Prijave su putem zvaničnog festivalskog sajta www.ulicnisviraci.com.
- Svi umetnici koji budu izabrani za učestvovanje na festivalu će biti lično obavešteni o tome. Rezultati konkursa će biti objavljeni na sajtu Festivala uličnih svirača. Festival uličnih svirača već 24 godine neguje duh ulične umetnosti, ne ograničavajući žanr niti medij u kojem se izvođači izražavaju, i ne deleći umetnost na elitnu i popularnu. Ovogodišnji Festival će svoj koncept prilagoditi podgrađu Petrovaradinske tvrđave, te će izvođači većinom biti postavljeni na ulici, a publika će biti u istoj ravni, kako i priliči baroknom Gradiću – poručuju organizatori i naglašavaju da su na festival dobrodošli scenski umetnici i umetnice iz svih umetničkih ili izvođačkih polja.

KREMLj OBJAVIO USLOVE ZA SASTANAK PUTINA I ZELENSKOG: Prvo mora ovo da se dogodi!
SUSRET ukrajinskog predsednika Vladimira Zelenskog i predsednika Rusije Vladimira Putina je moguć ukoliko delegacije Ukrajine i Rusije postignu određene dogovore, izjavio je portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov u obraćanju novinarima.
17. 05. 2025. u 11:48

AMERIČKI MEDIJI OTKRIVAJU: Rusiju će na pregovorima u Istanbulu predstavljati ova dva zvaničnika
VISOKI bivši zvaničnik Kremlja, koji je želeo da ostane anoniman zbog osetljivosti teme, rekao je da će Rusiju na predstojećim pregovorima u Istanbulu predstavljati ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov i savetnik predsednika za spoljnu politiku, Jurij Ušakov, objavio je list Vašington post.
14. 05. 2025. u 09:19

"UBIĆU SE, HOROR!" Marija otkrila dugo čuvanu tajnu: "Rođena sam bez..."
"JA ću da se ubijem, znači horor!"
16. 05. 2025. u 13:39
Komentari (0)