UBIO OVCE JER JE MORAO DA IH ČUVA? Ko je zakazao u slučaju dečaka koji je sekirom kod Vršca usmrtio 12 jaganjaca (FOTO)
13. 03. 2024. u 20:55
SLUČAJ maloletnog M. Ž. (13) iz vršačkog sela Markovac, koji je, kako se sumnja, u ponedeljak po podne na svirep način, udaranjem sekirom po glavi, ubio 12 jaganjaca u toru čoveka kod koga njegova porodica živi poslednje dve godine, ponovo je pokrenuo pitanje da li i koliko centri za socijalni rad dobro obavljaju svoj posao.
Povezane vesti

TRAGOM NEMAČKIH VINOGRADARA: Knjiga „Gudurica koju volimo“, autora Petra Lokasa, oživljava sećanja na poslednjih 80 godina života sela
ZA vršačko selo Gudurica, koje se smatra najvinogradarskijim selom u Srbiji, jer ga okružuje više od hiljadu hektara plantaža vinove loze, kažu da ima dva života - pre i posle Drugog svetskog rata. Kažu i da bi oba ta segmenta mogla da stanu u jednu vinsku čašu, jer je to nit koja duže od tri veka povezuje tamošnju prošlost i sadašnjost.
31. 08. 2025. u 12:00

SPAS ZA GUDURICU I VELIKO SREDIŠTE: Izgradnja još 26 kilometara fekalne mreže na teritoriji Vršca, do prečistača otpadnih voda
POČELA je dugoočekivana izgradnja kanalizacije u vršačkom selu Gudurica, koja će biti povezana sa gradskom fekalnom mrežom i tamošnjim prečistačem otpadnih voda. U sklopu ovog kapitalnog projekta - vrednog čak milijardu dinara - ovaj problem biće rešen i u susednom selu Veliko Središte, kao i u preostalim domaćinstvima u Guduričkom naselju.
11. 08. 2025. u 15:33

GEOGRAFSKO POREKLO POSPEŠUJE IZVOZ: Vina iz južnog Banata, posle 10 godina zalaganja, dobijaju zaštićenu oznaku
VINA iz južnog Banata će, posle više od deset godina zalaganja tamošnjih vinara, konačno dobiti oznaku zaštićenog geografskog porekla, koja će ih još bolje pozicionirati na domaćem tržištu i stvoriti bazu za eventualni izvoz. Svi elaborati su završeni, a ostalo je još samo da se organizuje javna rasprava, nakon koje će taj novi vinski region biti upisan u registar Zavoda za intelektualnu svojinu.
15. 07. 2025. u 12:38

79 GODINA KUD „VINOGRADI“: Folklorni ansambl svečanim koncertom obeležio rođendan
KULTURNO-umetničko društvo „Vinogradi“ iz sela Gudurica, kod Vršca, svečanim koncertom obeležio je 79 godina postojanja.
01. 07. 2025. u 18:35
Najnovije iz rubrike

UPOZORENJE VOJSKE SRBIJE: Vojne vežbe na poligonu „Mogila“
POŽAREVAC - Jedinice Vojske Srbije izvodiće vežbe sa bojnim minsko-eksplozivnim sredstvima na vojnom poligonu “Mogila“ u ponedeljak, 15. septembra, od 8 do 17 sati.
12. 09. 2025. u 13:52

OPREZ I ODGOVORNOST: Karavan bezbednosti saobraćaja u Loznici
SRBIJI je, u prvoj sedmici od početka nove školske godine, oko 4000 vozača sankcionisano zbog prekršaja učinjenih zonama škola, od kojih je pola prekoračenje brzine, izjavio je u Loznici, gde je priređen Karavan bezbednosti u saobraćaju, Mirko Koković, pomoćnik direktora Agencije za bezbednost saobraćaja.
12. 09. 2025. u 13:24

U FUTOGU ODRŽANA AKCIJA UKLANJANJA NAJVEĆE NELEGALNE DEPONIJE NA TERITORIJI NOVOG SADA: Na očišćenim parcelama biće izgrađeno reciklažno dvori
U AKCIJI uklanjanja nelegalne deponije u Futogu, koju je organizovala novosadska Gradska uprava za zaštitu životne sredine u saradnji sa Ministarstvom zaštite životne sredine, danas je čišćen i uređivan prostor površine 15.000 kvadratnih metara, na kojem je bilo oko 15.000 kubika otpada.
12. 09. 2025. u 12:49

PRIKUPLJENO 25 JEDINICA KRVI: Uspešna redovna DDK akcija u Paraćinu
HUMANI stanovnici grada na Crnici donirali su u poslednjoj akciji dobrovoljnog prikupljanja krvi 25 jedinica životne tečnosti, što se uklapa u očekivani prosek na području te opštine.
12. 09. 2025. u 12:26

PRVI BIKE FEST: U Sekuriču kod Rekovca
Prvi Juhor Bike Fest – „Planinska vožnja i prirodni ritam 2025“, biće održan u nedelju, 14. septembra, u Sekuriču kod Rekovca.
12. 09. 2025. u 11:06
Komentari (0)