MAĐARSKI AMBASADOR U SRBIJI POSETIO NOVI SAD: Istaknut veliki značaj buduće brze pruge Beograd-Budimpešta
Gradonačelnik Novog Sada Milan Đurić primio je danas u Gradskoj kući ambasadora Mađarske u Srbiji Jožefa Mađara.
Pres služba Grada Novog Sada
Kako je saopšteno posle sastanka, oni su istakli značaj modernizacije, rekonstrukcije i izgradnje brze pruge Beograd-Budimpešta. U razgovoru je naglašeno da će ta pruga doprineti bržem transportu putnika i robe i dodatno ojačati intenzivne veze dveju zemalja.
Razmatrajući unapređivanje odnosa u privredi, gradonačelnik Đurić je podsetio da se bliži Međunarodni poljoprivredni sajam u Novom Sadu, kao centralni događaj u agraru u regionu i mesto susreta privrednika iz celog sveta, na kom su, kako je dodao, dobrodošle i mađarske kompanije.
Ambasador Mađar je izrazio nameru da se razvoj odnosa Grada Novog Sada i mađarske Ambasade nastavi kroz zajedničke projekte, u skladu sa strateškim opredeljenjem Srbije i Mađarske da i ubuduće jačaju već čvrste susedske i prijateljske odnose.
Gradonačelnik i ambasador razgovarali su i o značaju mađarske nacionalne zajednice u Novom Sadu koja, kako je istaknuto, ima punu podršku Grada u negovanju svog identiteta i kulture.
Đurić i Mađar su se saglasili u tome da se saradnja u kulturi uvek može dodatno unaprediti i napomenuli da je pohvalno intenzivno negovanje prijateljskih odnosa Novog Sada i Pečuja, Evropskih prestonica kulture koje su zvanično gradovi pobratimi od 2008. godine.
BONUS VIDEO - DR NOVOSTI: Kako biti emocionalno inteligentniji?
Preporučujemo
LEPE VESTI IZ NOVOG SADA: Za jedan dan rođene 23 bebe, među njima dva para blizanaca
19. 03. 2024. u 08:40
BESPLATAN ULAZ NA „ART EXPO“: Počela izložba umetnosti na Novosadskom sajmu
18. 03. 2024. u 15:39
BESPLATNI PREGLEDI: U Institutu za javno zdravlje Vojvodine 20. marta
18. 03. 2024. u 14:11
ZAKON O ANEKSIJI GRENLANDA PREDAT KONGRESU: "Dodeliti mu status savezne države SAD"
AMERIČKI republikanski kongresmen Rendi Fajn podneo je predlog zakona koji predviđa „aneksiju i dodelu statusa savezne države“ Grenlandu u okviru Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u saopštenju koje je objavio zakonodavac.
12. 01. 2026. u 21:16
OVO JE GLAVNI UDARAC ZA NATO I KIJEV: U napadu „orešnikom“ uništena fabrika od velikog značaja (VIDEO)
NAPAD „orešnikom“ onesposobio je Lavovsku državnu fabriku za popravku aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Rusije.
12. 01. 2026. u 15:27
SKRIVENA PRETNjA IZ VOJNE BAZE: Tajni grad veličine 100 Moskvi na Grenlandu - duboko ispod ledenog pokrivača
NAUČNICI upozoravaju na ozbiljan ekološki rizik od napuštene američke vojne baze Kamp Senčuri, poznate kao „grad pod ledom“, koju je slučajno ponovo otkrio NASA-in radar 2024. godine duboko ispod ledenog pokrivača Grenlanda.
10. 01. 2026. u 15:43
Komentari (0)