ENERGETSKA SANACIJA NA TERITORIJI ČAČKA: Za toplije domove 92 miliona
U SALI Kulturnog centra, 267 Čačana potpisalo je trojne ugovore o realizaciji mera energetske efikasnosti.
Foto GU Čačak
Za zamenu fasadne stolarije podsticaje će dobiti 226 domaćinstava, za kotao na gas ili pelet, sa radijatorima i cevima, njih 22, a za ugradnju toplotnih pumpi 17 zainteresovanih. Radovi bi trebalo da otpočnu već 1. aprila i da budu okončani do polovine jula, a ukupno opredeljena sredstva iznose oko 92 miliona dinara, računajući podsticajna sredstva i finansijsko učešće građana.
Zajedno sa novcem koji su dobili od Ministarstva rudarstva i energetike, Čačani - među ukupno 131 lokalnom samoupravom koja je dobila državna sredstva - obezbeđuju najizdašnije učešće, pa najviše i olakšavaju sugrađanima.
Preporučujemo
RADNO VREME KAO NEDELjOM: Novosadske pijace za Božić rade od 6 do 14 časova
05. 01. 2026. u 12:50
OPREZ KROZ KLISURU IBRA: U kraljevačkom kraju sneg nije izazvao nevolje
05. 01. 2026. u 12:48
DALjE RUKE OD GRENLANDA! SVE GORI U EVROPI NAKON OTMICE MADURA: Reakcije evropskih lidera razbesneće Trampa
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 13:58
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (0)