GASOVOD STIŽE KAO SPAS: Uz pomoć države na pomolu rešenje problema aerozagađenja u Valjevu
VALjEVO je uz podršku Vlade Srbije na pragu da reši višedecenijski problem aerozagađenja.
Foto B. Puzovic
Vlada Srbije, naime, donela je zaključak da se trasa gasovoda produži do gradske toplane i "Krušika", što će umnogome da doprinese rešavanju problema zagađenja vazduha. Veoma je važno što gas stiže u Valjevo, što smo prvi prioritet Vlade Srbije i što će "Krušik", kao jedan od najvećih zagađivača vazduha ubuduće da koristi ekološki prihvatljiv energent.
Ovo je izjavio gradonačelnik Valjeva Lazar Gojković i podsetio da je grad u protekle tri godine mnogo novca uložio u rekonstrukciju kotla u gradskoj toplani, odnosno prelazak sa mazuta na komprimovani gas, proširenje toplovodne mreže, kao i za priključenje na toplovod ustanova - Zavoda za javno zdravlje, Nacionalne službe za zapošljavanje i Istorijskog arhiva.
Pomogli 600 domaćinstava
GOJKOVIĆ ističe i da problem individualnih ložišta i kotlarnica rešavaju subvencijama za energetsku efikasnost. Do sada je 600 domaćinstava dobilo subvenciju, a mere energetske efikasnosti primenjene su u šest osnovnih škola i četiri stambene zgrade.
Napravljena je kotlarnica na komprimovan gas u Suvoborskoj ulici za grejanje Druge osnovne škole, obdaništa, Internacionalnog umetničkog studija "Radovan Trnavac Mića, Pošte, dve stambene zgrade...
- Ove godine najviše sredstava dobili smo od Ministarstva zaštite životne sredine, koje je u projekat smanjenja zagađenja vazduha iz individualnih izvora u Valjevu uložilo 50 miliona dinara - kaže Gojković. - Iz budžeta grada za te namene izdvojeno je 12,5 miliona dinara i uskoro će biti objavljen konkurs za dodelu tih sredstava.
UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
ODBRUSILA CARINIKU: Gocu na granici nazvali Rašinom mamom
PEVAČICA bez dlake na jeziku govori o odnosu sa suprugom Rašom Novakovićem, uvek se sa šalom osvrćući na razliku u godinama koja je mnogima bila glavna tema na početku njihovog zabavljanja.
31. 10. 2025. u 18:35
Komentari (0)