PRAZNIK UMETNIČKE MUZIKE U VRANJU: Otvorena tradicionalan manifestacija "Maj mesec muzike"
U sali Pozorišta "Bora Stanković" u Vranju, svečano je otvorena ovogodišnja, 24. po redu, manifestacija "Maj mesec muzike", posvećena umetničkoj muzici.
Dejan Ristić
Na svečanosti je govorio zamenik gradonačelnika Vranja Milan Ilić, rekavši da je, ne samo svojim trajanjem, već i sadržajem, manifestacija "Maj mesec muzike" pokazala da je vredna pažnje.
Direktorka Muzičke škole „Stevan Mokranjac“, Tanja Bliznakovski istakla je da će ove godine publika uživati u nastupima renomiranih solista, kamernih ansambala i nastupom hora učenika Muzičke škole.
U nastavku programa, nastupio je Bitoljski kamerni orkestar iz Severne Makedonije, sa gostom, solistom na flauti Strašom Temkovim.
"Maj mesec muzike" organizuje Muzička škola „Stevan Mokranjac“ uz podršku Grada i Ministarstva kulture.
Koncerti će biti održani u Pozorištu, Domu vojske i koncertnoj sali muzičke škole, a ulaz je slobodan na sve programe.
Preporučujemo
PROSLAVA JUBILEJA I PODSTREK ZA BOLESNE: Decenija Društva onkoloških pacijenata u Vranju
12. 05. 2024. u 13:48
LAVROV OTKRIO PAKLENI PLAN NA BLISKOM ISTOKU: Ovo je glavni cilj Amerike i Izraela
MINISTAR spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov rekao je da je jedan od ciljeva američko-izraelskog napada da se unese razdor između zemalja regiona - između država Persijskog zaliva, između Irana i njegovih arapskih suseda.
05. 03. 2026. u 09:45
JAKE DETONACIJE U DOHI, DIM KOD AMERIČKE VOJNE BAZE: Azerbejdžan zapretio Iranu odmazdom nakon udara (VIDEO)
ŠESTI dan rata, Bliski istok je u plamenu nakon novih vazdušnih napada. Razmena vatre između savezništva SAD-Izrael i Irana dostiže kritičnu tačku, dok su pod udarom gradovi, aerodromi, vojne baze i diplomatska uporišta.
05. 03. 2026. u 06:53 >> 11:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)