USPELA AKCIJA PREVENTIVNIH PREGLEDA U POŽAREVCU: Osim u Opštoj bolnici u Požarevcu, pregledi organizovani i u sedam domova zdravlja
U Opštoj bolnici u Požarevcu zabeležen je veliki odziv građana za preventivne preglede, zbog čega je ova akcija u potpunosti uspela.
D.N.
Prema rečima direktora ove zdravstvene ustanove, Draška Dačića, već ujutru je na red za preglede čekalo preko 50 pacijenata. Po preseku urađenom u 12 sati, u Opštoj bolnici obavljeno je ukupno 129 pregleda. Od toga, najviše je bilo laboratorijskih analiza, koje su obuhvatile kompletnu krvnu sliku i merenje nivoa šećera i krvi, ukupno 53. Ultrazvuk abdomena urađen je kod 38 pacijenata, koliko ih je bilo i na kardiološkom pregledu, uz AT i EKG. Osim u Opštoj bolnici u Požarevcu, preventivni pregledi na području Braničevskog okruga organizovani su i u sedam domova zdravlja. Ovi pregledi bili su besplatni i bez uputa, a mogli su da ih obave i građani koji nemaju zdravstveno osiguranje.
PREMINUO SLAVNI GLUMAC: Vest potvrdila državna agencija, bio je miljenik mnogih generacija
GLUMAC Homajun Eršadi preminuo je u 78. godini nakon borbe sa rakom.
12. 11. 2025. u 16:25
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
PERSONA NON GRATA: "Tijana, šta će Tompson na tvom koncertu?"
"Pa, nikad se ne zna..."
12. 11. 2025. u 11:04
Komentari (0)