KONKURS „ŽENE U HOLOKAUSTU“: Gimnazijalkama iz Paraćina treće mesto
DVE učenice paraćinske Gimnazije Tamara Miljković i Jovana Milojević (na slici) osvojile su treće mesto na konkursu "Žene u Holokaustu" koji je raspisalo Jevrejsko obrazovno društvo "Haver Srbija".

Foto: Privatna arhiva
U kategoriji literalnog ostvarenja nagradu su dobile za pesmu "U nesreći samo prijateljstva znače", a pomoć im je pružila profesorka istorije Malina Petrović.
Tim povodom, mlade Paraćinke su bile na edukativnom izletu u Beogradu sa ostalim učenicima konkursa, tokom kog su imale priliku da posete sinagogu, "Jevrejski Dorćol" i spomenik "Menora u plamenu", te da nauče nešto o jevrejskoj kulturi i stradanju u Drugom svetskom ratu.
„Haver Srbija“ ovaj konkurs raspisuje svake godine sa različitim temama, ali se sve tiču stradanja Jevreja za vreme Drugog svetskog rata.
Organizator konkursa je paraćinsku Gimnaziju proglasio za školu sa najvećim brojem poslatih radova.

NUKLEARNE SILE BILE NA IVICI RATA, A ONDA JE USLEDIO OBRT: "Ključan je bio poziv jednog čoveka"
U DRAMI koja je privukla pažnju svetske javnosti, američki predsednik Donald Tramp juče je na društvenim mrežama objavio da su Indija i Pakistan, nakon četiri dana žestokih sukoba duž granice, pristali na „potpuni i trenutni prekid vatre“.
11. 05. 2025. u 10:48

PANIKA U UKRAJINI: Da li je ovo znak da Putin sprema novi napad "orešnikom"?
RUSIJA će 12. i 13. maja privremeno zatvoriti vazdušni prostor iznad vojnog poligona i kompleksa za lansiranje raketa Kapustin Jar, prenosi ukrajinski odbrambeni portal Militarnyi 10. maja, navodeći mogućnost testiranja balističke rakete srednjeg dometa.
10. 05. 2025. u 12:06

VANREDNA SITUACIJA, NAPADNUT TAKMIČAR: "Dignuto" 1.300 policajaca, počeli neredi - eho rata na ulicama Bazela (FOTO)
KAKO bi obezbedile sigurnost tokom Evrovizije, u svetlu povećanog rizika od terorističkih akcija, švajcarske vlasti su angažovale više od 1.300 policajaca, uz dodatne snage iz švajcarske vojske, kao i iz susednih zemalja - Nemačke i Francuske.
12. 05. 2025. u 15:25 >> 16:10
Komentari (0)