ANDRIJANA LAUREAT „TRIOLICE“: Mala Paraćinka pobednica republičkog takmičenja

Зорана Рашић
Zorana Rašić

04. 06. 2024. u 10:33

UČENICA Muzičke škole „Milenko Živković“ iz Paraćina Andrijana Pejić briljirala je na Republičkom takmičenju „Triolica“ u kategoriji „Popularna pesma“ osvojivši maksimalnih sto poena i prvo mesto.

АНДРИЈАНА ЛАУРЕАТ „ТРИОЛИЦЕ“: Мала Параћинка победница републичког такмичења

Foto: Fejsbuk/OMŠ "Milenko ŽIvković"

Andrijana je tako postala laureat ovog prvog takmičenja iz muzičke kulture, održanog u Beogradu u organizaciji Udruženja nastavnika muzičke kulture Srbije.

 Oko pet stotina učenika osnovnih i srednjih škola iz cele Srbije, pobednici okružnih takmičenja,nadmetali su se u pevanju i sviranju u različitim žanrovima, od dečje, preko narodne domaće i strane pesme, do starogradske i popularne.

Takmičenje je organizovano u pet starosnih kategorija, za učenike od 7 do 19 godina.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO? Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema patriot Ukrajini

"DA LI NAS JE TRAMP PREVARIO?" Nemački mediji bruje, šok u Berlinu zbog slanja američkih sistema "patriot" Ukrajini

TO JE bila velika nada u zaštiti od Putinovih raketa: u ponedeljak je predsednik SAD Donald Tramp najavio da će Ukrajini biti isporučeno oružje, ali da će Evropljani morati sve da plate. Sada se ispostavlja da Nemačka neće samo finansirati, već će morati i sama da isporuči sopstvenu protivvazdušnu odbranu, iako je već sada u deficitu, piše nemački Bild.

19. 07. 2025. u 10:22

Komentari (0)

OMR GRUPA POSTAJE EKSKLUZIVNI DISTRIBUTER AUTOMOBILSKIH BRENDOVA KOMPANIJE CHANGAN ZA ZAPADNI BALKAN