U ČETVRTAK VELIKA LITIJA: U Subotici duhovnom tribinom večeras počinje Spasovdanska svečanost
Duhovna tribina na kojoj će govoriti otac Vitalije iz manastira Studenica večeras u Srpskom kuturnom centru "Sveti Sava" u Subotici najaviće veliku Spasovdansku svečanost.

Foto: J. Lemajić
Slava grada, Vaznesenje gospodnje biće proslavljena u četvrtak, najpre svetom liturgijom u devet časova, dok će tradicionalna spasovdanska litija, u 17 časova krenuti od Hrama Svetog Nektarija Eginskog do Svetovaznesenjskog hrama. Litija će se kretati Ulicom Braće Radić do centra grada, potom Ulicom Dimitrija Tucovića i Zmaj Jovinom do Hrama.
Večernja služba u Svetovaznesenjskom hramu počinje u 18 časova, potom će u porti Hrama biti organizovan kulturnoumetnički program u okviru kog će nastupiti učenici Muzičke škole sa odseka za tradicionalno pevanje, solistkinja Jana Stevanović učenica Gimnazije "Svetozar Marković" i Neca. U nastavku programa biće upriličen celovečernji koncert etno grupe "Iskon".

"RAZREDNI DOK VODI MATURSKU EKSKURZIJU" Hit snimak naših košarkaša sa aerodroma - Sa Karijem u redu za kafu, komentari pljušte (VIDEO)
KOŠARKAŠKA reprezentacija Srbije otputovala je danas iz Beograda za Rigu gde će igrati na predstojećem Evropskom prvenstvu.
25. 08. 2025. u 15:30

OVO JE DETALjAN SPISAK NAMIRNICA KOJIMA ĆE PASTI CENA: Nove ekonomske mere važne za građane
PRESEDNIK Srbije Aleksandar Vučić istakao je juče prilikom izlaganja o smanjenju marži na kućnu hemiju i prehrambene proizvode, a u okviru predstavljanja novih ekonomskih mera za građane, da sniženje koje će uslediti kao posledica ograničenja trgovačkih marži obuhvata 3000 proizvoda iz 23 grupe.
25. 08. 2025. u 13:15

GLADNI MEDVED NAPRAVIO HAOS: Raskopao grobove na pravoslavnom groblju u potrazi za hranom
NAKON sve češćih slučajeva da medvedi u Crnoj Gori dolaze do naseljenih mesta, gde napadaju pčelinjake i stoku, meštane sela Donji Unač u oblasti Pive iznenadio je medved koji je u potrazi za hranom pokušao da raskopa grobove, javlja Radio-televizija Crne Gore (RTCG).
25. 08. 2025. u 11:24
Komentari (0)