ČOLA OTVORIO APATINSKE RIBARSKE VEČERI : Spektakularni početak tradicionalne manifestacije

Jelena Lemajić

05. 07. 2024. u 15:48

Spektakularnim koncertom Zdravka Čolića na Trgu Nikole Tesle u Apatinu sinoć su počele 60. Ribarske večeri.

ЧОЛА ОТВОРИО АПАТИНСКЕ РИБАРСКЕ ВЕЧЕРИ : Спектакуларни почетак традиционалне манифестације

foto: Opština Apatin

Na centralnom trgu okupilo se nekoliko hiljada ljudi iz cele Vojvodine, koji su uživali u nastupu legendarnog Čole.

Pored muzičkog programa, održane su i kvalifikacije za takmičenje u kuvanju ribljeg paprikaša, tradicionalnog jela koje je simbol Apatina i ribarskih večeri. Apatinci su se sa velikim žarom i entuzijazmom takmičili za titulu najboljeg kuvara paprikaša, pokazujući svoje kulinarske veštine i ljubav prema ovoj ukusnoj tradiciji.

Bogat program jubilarnih Ribarskih večeri nastavlja se večeras koncerom Peđe Jovanovića, dok će sutra biti proglašenje pecaroša godine i pobednika takmičenja za „Zlatni Kotlić 2024", kao i trubački koncert "Bojan Ristić & Brass band". U nedelju je tradicionalna "Apatinska noć“ revijalno kuvanje Apatinskog ribljeg paprikaša, dok će u muzičkom delu programa nastupiti duo „Dule & Milan“, “Dunavski biseri” iz Apatina i tamburaški orkestar „Ravnica“ iz Subotice.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLJESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

"PLjESKALA RUKAMA I SLAVILA UBISTVO" Lavrov: Svi se sećamo kako je smrt Gadafija oduševila Hilari Klinton

RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov rekao je da pamti kako je bivša američka državna sekretarka Hilari Klinton pljeskala rukama i slavila ubistvo libijskog lidera Moamera Gadafija 2011. godine i aludirao da bivši sirijski predsednik Bašar el Asad trenutno živi u Moskvi, jer su njemu i njegovoj porodici prećeni sličnim fizičkim uništenjem u Siriji.

14. 10. 2025. u 13:06

Komentari (0)

JEZIVO: Ubijen golman - namamili ga na lažnu probu za veliki klub, a onda su pozvali njegovu porodicu...