MINIRANJE U KLISURI ĆETINJE: Strogo zabranjen pristup
ZBOG miniranja radi izgradnje pristupne saobraćajnice za buduću obilaznicu oko Užica, a koje će biti sprovedeno danas i sutra, najstrože je zabranjen pristup klisuri reke Đetinje.
N.J.
Pešaci i biciklisti su u opasnosti zbog mogućeg odronjavanja stena na šetalište, na potezu iza Velike brane.
Omiljeno izletište Užičana i turista u ovom delu Srbije, klisura reke Đetinje, biće zatvorena sve do 1. avgusta, a zabrana je naročito važna danas i sutra, tokom miniranja.
- U toku je izgradnja pristupne saobraćajnice do budućeg visećeg mosta koji će povezivati obalu Đetinje u mestu Surduk sa desnom obalom u Sinjevcu. Građevinska dozvola za ovaj put je izdata, a izvođač radova ima rok do 1. avgusta da posao završi. Zbog bezbednosti građana, fizički se zatvara deonica u klisuri od Velike brane do 15. tunela, dugačka oko 400 metara – rekao je ranije Predrag Gavović, pomoćnik gradonačelnice Užica.
To znači da se klisurom ne može dalje od Velike brane, a pristup Staparskoj banji moguć je iz pravca Stapara.
Lokalna samouprava apeluje na građane da ovu zabranu poštuju čime će izbeći svaki rizik.
Izvođač radova je preduzeće „VDOO Morava“ iz Čačka.
UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
Udala se za 25 leta starijeg čobanina, doživela šok kad je umro
Marsel Amfu je čitav svoj život živeo jednostavno. Njegova kuća nije imala ni struje ni vode. To mu je omogućilo da uštedi ogromne sume novca.
28. 10. 2025. u 21:37
Komentari (0)