IZGRADNJA DEONICE AUTO-PUTA "MILOŠ VELIKI", OD PAKOVRAĆA DO POŽEGE, UŠLA U ZAVRŠNU FAZU Slede radovi i ka Crnoj Gori
DO okrobra ove godine, deonica auto-puta "Miloš Veliki" od Pakovraća do Požege biće završena i puštena u saobraćaj, a JP "Putevi Srbije" objavio je izveštaj o dosad uređenom poslu.

JP Putevi Srbije
Poznato je da je ova deonica moderne saobraćajnive, duga 20 kilometara, za građevince najteža i najzahtevnija, jer prolazi kroz težak teren na kojem bezmalo trećinu trase čine mostovi i tuneli. Primera radi, onaj nazvan "Laz", sa 2.850 metara, jedan od najdužih u našoj zemlji, a izazov je predstavljao i tunel "Munjino brdo", dugačak 2.780 metara.
- U Srbiji, kada se završi jedan infrastrukturni projekat, nastavlja se drugi i to je deo politike izgradnje i saobraćajnog povezivanja svih delova zemlje. Time se obezbeđuju strane investicije, više radnih mesta, bolji život građana i dalji ekonomski razvoj zemlje - saopštio je ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture u Vladi Srbije Goran Vesić, naglašavajući da će, kada u saobraćaj bude puštena deonica auto-puta do Požege, posao biti nastavljen na trasi prema Dugoj poljani, odnosno ka Crnoj Gori, dužine 74 kilometra.

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)