ODRŽANI “MIHOLJSKI SUSRETI SELA“: Prvi put u Sedlaru kod Svilajnca
VEĆ tradicionalna, četvrta manifestacija „Miholjski susreti sela“ opštine Svilajnac prvi put je održana u Sedlaru.
Foto:Z.Gligorijević
Ona je okupila predstavnike sela svilajnačke opštine, koji su se nadmetali u sportskim igrama, ali i u zajedničkim aktivnostima i druženju.
Prvo mesto u turniru u malom fudbalu osvojila je ekipa MZ Troponje, drugo mesto MZ Subotica, a treće mesto ekipa MZ Crkvenac. Pobednik u nadvlačenju konopca je MZ Subotica, drugo mesto MZ Sedlare, a treće MZ Kušiljevo. U pojedinačnom nadmetanju u skoku u dalj prvo mesto osvojio je Veljko Prvulović iz Subotice, drugo mesto Nenad Ljubisavljević iz Sedlara, a treće mesto Ognjen Sinđelić iz Grabovca. Na takmičenju u bacanju kamena s ramena prvo mesto osvojio je Slobodan Ljubisavljević iz Kušiljeva, drugo mesto Nenad Ljubisavljević iz Sedlara, a treće Dalibor Đorđević iz Bobova.
Žene su se nadmetale u kuglanju, a najbolja je bila Lena Sinđelić iz Grabovca, drugo mesto zauzela je Daliborka Pavlović iz Bobova, a treće Marina Đurđević iz Kušiljeva. U takozvanim šaljivim igrama najbolje su bile žene iz Bobova, drugo mesto osvojile su Sedlarke, a treće žene iz Troponja.
Nakon proglašenja pobednika publika je uživala u kulturno-umetničkom programu, u kome su nastupala kulturno-umetnička društva sa teritorije opštine Svilajnac, kao i solisti na harmonici Đorđe Kristivojević, Veljko Jovanović i Nemanja Ivković.
Program su obogatili meštani Sedlara i Udruženje žena iz ovog sela, te su učesnici i posetioci manifestacije uživali i u likovnoj koloniji, kuvanju pasulja, izložbi sedala.
MINISTARSTVO SPOLjNIH POSLOVA: Iznenađeni smo komentarima Zaharove na račun Srbije i predsednika Vučića
DRŽAVNA sekretarka u Ministarstvu spoljnih poslova (MSP) Republike Srbije Nevena Jovanović oglasila se na društvenoj mreži "X" povodom komentara portparola Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marije Zaharove na račun Srbije i predsednika Republike Aleksandra Vučića, istakavši da oni kao MSP izražavaju iznenađenje povodom istih.
07. 11. 2025. u 14:04
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
"LEČIĆ I JA SMO SE PIPALI I LjUPKALI!" Pevačica o glumcu: "Predivno stvorenje, savršen ljubavnik, ježim se dok pričam o njemu"
Atina Ferari otkrila je detalje odnosa sa glumcem Branislavom Lečićem.
08. 11. 2025. u 11:06
Komentari (0)