„ZLATNI SEPTEMBAR“ PRVI PUT U PARAĆINU: Manifestacija podrške deci oboleloj od raka
U PARAĆINU će 27. septembra Nacionalno udruženje roditelja dece obolele od raka (NURDOR) u okviru obeležavanja Meseca podrške toj deci i njihovim roditeljima, organizovati prvi put manifestaciju „Zlatni septembar“.

Foto: Z: Rašić
Inicijatori i neposredni organizatori su roditelji-volonteri iz tog grada, čija su deca lečena od bolesti maligniteta.
Vojislav Vasić, jedan od roditelja volontera, pozvao je Paraćince i građane iz okolnih opština da dođu u što većem broju i podrže akciju koja će početi u 16 sati kod gradske fontane. U okviru „Zlatnog septembra“ biće sprovedena i akcija upisa u Registar davalaca matičnih ćelija krvi, pa je pozvao i sve zdrave građane starosti između 18 i 45 godina da dođu i prijave se.
Ova akcija će trajati od 11 do 18 sati.

Foto: Z: Rašić
- Podršku deci koja se leče od malignih bolesti daće više od dve stotine predškolaca i učenika mlađih razreda koji će učestvovati u radionici. Volonteri će deliti materijal NURDOR-a na štandu. Donacije koje ostave građani biće iskorišćene ne za pojedinačne pacijente već za opremanje roditeljskih kuća u kojima borave deca i njihovi roditelji koji iz unutrašnjosti Srbije dolaze u Beograd na lečenje – objašnjava Vasić.
Upis u Registar davalaca matičnih ćelija obavljaće predstavnici Instituta za tranfuziju krvi Srbije i podrazumeva popunjavanje prijavnog lista i davanje uzorka krvi.
Ova akcija izuzetno je značajna za ljude koji se leče od hematoloških oboljenja. Svake godine hiljade njih oboli od leukemije ili neke druge maligne bolesti krvi, a za većinu jedina nada za izlečenje je transplantacija matičnih ćelija.
.

NIJE NI KUPILA KARTU, NA PLAŽI JOJ PONUDILI BESPLATNU VOŽNjU: Novi detalji tragične smrti Novosađanke u Budvi
TINEJDžERKA je, kako kaže njen blizak prijatelj, bila devojka puna života, imala je mnogo planova za budućnost, a tek je imala 19 godina, i ceo život je bio pred njom, a sada je čitava njena porodica zavijena u crno.
30. 05. 2025. u 14:42

"OL STAR" SE MENjA IZ KORENA, Nikola Jokić će dobiti priliku da zablista kao nikada! (VIDEO)
NBA liga je donela odluku da iz korena promeni format "ol-star" meča, potvrdio je komesar lige Adam Silver.
04. 06. 2025. u 21:50

UČENICI BILI ZABEZEKNUTI: Šta je nastavnica obukla - odmah je slikali, fotke su obišle svet
NASTAVNICA Veronika Dukju potrudila se da vizuelizuje svoju lekciju iz anatomije. Njen potez oduševio je hiljade korisnika društvenih mreža, na kojima su se proširile fotografije sa njenog časa.
04. 06. 2025. u 10:42
Komentari (0)