SPEKTAKL NA NEBU IZNAD VRŠCA: Ovog vikenda održava se najveći aero-miting u regionu
AERODROM u Vršcu spreman je za spektakl na nebu, odnosno za najveći aero-miting u regionu ove godine, na kojem će 22. septembra - tačno u posne - učestvovati više od 50 letelica i iz vojnog i iz civilnog vazduhoplovstva.

Foto: J.J.Baljak
Ova internacionalna manifestacija organizuje se povodom veka postojanja Vazduhoplovne akademije u Beogradu, u čijem se sastavu, od 2021, nalazi i Pilotska akademija u Vršcu, osnovana pre sedam decenija. Zato će učestvovati i sve državne službe koje lete - od Ratnog vazduhoplovstva Vojske Srbije, do kompletne flote MUP, a javnosti će premijerno biti prikazan i novi ruski helikopter za gašenje požara.
- Biće tu i padobranaca, paraglajdera, dronova, boja na nebu... Svoje tačke izvešće i instruktori vršačkog Trening-centra, na avionima za obuku pilota, te članovi brojnih aero-klubova, kao i akrobatkinja iz Francuske, Melani Astle, sa svojim avionom "Ekstra 330" - kaže dr Goran Cvijović, direktor Vazduhoplovne akademije, najavljujući da će program biti završen spektakularnim preletom putničkog aviona "Erbas" nacionalne kompanije "Er Srbija" i atraktivnom tačkom borbenih aviona MIG-29.
EXTRA BET - KVOTA DO 500 NA JEDNOM MEČU
Inače, prethodni aero-miting u Vršcu organizovan je pre tačno 10 godina, kada je obeleženo šest decenija postojanja ovdašnje Pilotske akademije.

Foto: J.J.Baljak

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

"VREME JE DA SE RAT OKONČA!" Zelenski izneo tri ukrajinska zahteva za dugoročni mir sa Rusijom
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski oglasio se nakon što je dogovoren sastanak Vladimira Putina i Donalda Trampa i otkrio šta su njegovi ciljevi na mirovnim pregovorima.
07. 08. 2025. u 16:00
Komentari (0)